Tým Buggyra ZM Racing se tento týden vrátil do dubajské pouště, aby zde absolvoval zásadní testování před nadcházející Taklimakan Rally v Číně. Po vážné nehodě během Abu Dhabi Desert Challenge, ze které naštěstí vyvázla bez zranění, se do kokpitu poprvé od incidentu usedla za volant i dvacetiletá pilotka týmu, Aliyyah Koloc.
Test měl pro tým hned několik klíčových aspektů – technickou přípravu vozidla do extrémních podmínek čínské rally, ověření krizové připravenosti celého zázemí a především mentální restart jezdkyně po náročné havárii.
„Chtěli jsme, aby se Aliyyah vrátila do auta s jistotou a důvěrou, a zároveň jsme potřebovali zkontrolovat, že náš tým funguje jako dobře seřízený celek – nejen v ideálních podmínkách, ale i v těch nejnáročnějších,“ uvedl šéf týmu Buggyra ZM Racing Martin Koloc. „Testování v Dubaji zároveň přispělo k lepšímu sehrání týmu a umožnilo procvičit scénáře, v nichž musí členové posádky zastoupit jeden druhého. To je ve světě dálkových soutěží naprosto zásadní.“
Z technického pohledu šlo o důležitou fázi příprav. Tým detailně ladil vůz, aby byl maximálně konkurenceschopný v extrémních podmínkách, které Taklimakan Rally přinese. Mechanici i inženýři Buggyry ladili klíčové komponenty, které by měly Aliyyah pomoci na cestě zpět do závodního tempa.
Aliyyah Koloc, která se po nehodě poprvé znovu ocitla za volantem v dunách, test vnímala nejen jako fyzický návrat k závodění, ale i jako osobní výzvu.
„Někdy nejsou největší výzvy ty na trati, ale ty uvnitř nás,“ řekla. „Po několika měsících jsem se vrátila do dubajské pouště a znovu usedla za volant. Nebudu lhát – bála jsem se, ale zároveň jsem byla soustředěná. Zaváhání tam bylo, ale hlavně odhodlání. Tento test pro mě znamenal mnohem víc než jen technickou přípravu – byl to krok k tomu, abych znovu našla důvěru sama v sebe.“
„Duny v Dubaji nejsou tak vysoké jako ty v Abu Dhabi, ale i tak dokážou překvapit,“ dodala Aliyyah. „Tentokrát nešlo jen o jízdu – šlo o to dokázat si, že mě neúspěchy nedefinují. Motorsport je plný nejistot a výzev, ale právě proto ho miluju.“
Za klíčové považuje i to, že během testování byla po jejím boku celá rodina a tým: „Jsem vděčná všem, kteří se mnou byli – včetně mého táty, který mě vedl pískem, jako když jsem byla malá. Každý kilometr v poušti byl pro mě krokem k návratu – nejen fyzickému, ale i mentálnímu.“
Po úspěšném testu míří Buggyra ZM Racing vstříc Taklimakan Rally s obnovenou sebedůvěrou, technickým zázemím vyladěným na maximum a s jasným cílem – zanechat výraznou stopu na jednom z nejnáročnějších podniků světa dálkových rally.
17.4.2025
BuggyraRacing