Petra Fulína s vozem Seat Leon Cup Racer čeká finále ETCC v Imole

Petra Fulína s vozem Seat Leon Cup Racer čeká finále ETCC v Imole

Petr Fulín, dvojnásobný šampion Evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) se během více než dvouměsíční letní přestávky důkladně připravoval se svým závodním vozem Seat Leon Cup Racer na nadcházející souboj o celkové prvenství v letošní sezoně ETCC 2016.

Poslední, šestý podnik Evropského poháru cestovních vozů 2016 se uskuteční ve dnech 30. září až 2. října na italském okruhu Imola. Nejlepší český okruhový jezdec stojí v čele průběžného pořadí ETCC 2016 společně s Krisem Richardem. Oba soupeři během pěti dosavadních závodních víkendů nasbírali shodně 92 bodů.

 

Velmi napínavá podívaná

„Petr Fulín odváděl za volantem závodního vozu Seat Leon Cup Racer po celou letošní sezonu skvělé výkony a se všemi fanoušky značky Seat mu budeme držet palce, aby při něm během obou finálových závodů v Imole stálo i tolik potřebné štěstí. Petr Fulín je pověstný tím, že jede na plný plyn v každém závodě a neskládá zbraně ani ve zdánlivě ztracených situacích. I z toho je zřejmé, že se můžeme opět těšit na velmi napínavou podívanou, která potěší každého fanouška motoristického sportu,“ říká Aleš Novák, ředitel divize Seat společnosti Porsche Česká republika.

Petr Fulín závodil na okruhu Autodromo Enzo e Dino Ferrari s délkou 4909 m a 17 zatáčkami naposledy v roce 2012 během své premiérové sezony v Evropském poháru ETCC. Český jezdec se však namísto vzpomínání soustředí na nadcházející souboj o titul: „Pauza před posledním víkendem byla extrémně dlouhá a já se nemohu dočkat, až budeme znovu na trati. Každé svezení v závodech je super!“

Nedaleko Bologni čeká na závodní jezdce souboj o každou desetinu. Rozhodující výhodou může být i lepší umístění v kvalifikaci. Petr Fulín k očekávanému poměřování sil dodává: „Trať je to krásná a celý tým se na finále moc těší. I kdyby nám tento souboj neměl vyjít, musíme z Imoly odjíždět s pocitem, že jsme pro dobrý výsledek udělali maximum. To je náš cíl.“

 

Datum zveřejnění

28. září 2016

Zdroj informací

Seat

Autor

Vladimír Rybecký

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2473 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál