Souboj dvoukolek ovládly v Hustopečích Posádky Peugeot Rally Cupu

Souboj dvoukolek ovládly v Hustopečích Posádky Peugeot Rally Cupu

Jako vždy panovala na Agrotec Petronas Rally Hustopeče příjemná atmosféra, kterou je tato jihomoravská soutěž proslulá. Devatenáctý ročník hustopečské rally odstartoval v pátek odpoledne a za necelých 24 hodin byly všechny posádky na cílové rampě. Ostré souboje na rychlostních zkouškách už v neděli připomínaly pouze gumové čáry na asfaltu a prach ze šotolinových úseků.

Už od první rychlostní zkoušky začala bitva o celkové vedení v rally a stejně tak tomu bylo i v hodnocení dvoukolek. Posádky Peugeot Rally Cupu soupeřily nejen mezi sebou, ale také s konkurencí v kategorii 2WD. V závěru prvního dne činil rozdíl mezi prvním a pátým v pořadí 19 vteřin. V sobotní etapě se do vedení prosadil David Štefan, na druhé místo se v předposlední rychlostní zkoušce protlačil René Dohnal. Třetí skončil po velké bitvě Ján Kundlák. V rámci Peugeot Rally Cupu zvítězila posádka David Štefan – Ondřej Vichtora, druhý skončil René Dohnal s Romanem Švecem a třetí místo obsadil Miroslav Číž s Jaroslavem Novákem.

První místo ve dvoukolkách a vítězství v Peugeot Rally Cupu si z Hustopečí odvezl David Štefan. Po dvou odjetých podnicích má tak shodný počet bodů s René Dohnalem. „Od začátku se jelo ve vysokém tempu. Určitě rychleji než před rokem. Ani na chvíli jsme si neoddechli, byly to fakt super závody. V pátek jsme tlačili na posádky vepředu, v sobotu se to otočilo a museli jsme se bránit. Jsem rád, že jsme udrželi první místo, kluci jeli skvěle a byl to boj až do poslední erzety. Hustopeče mají parádní atmosféru. Před závody se tradičně potkáváme ve Starovicích s dětmi z místní školky, takže tady máme také spoustu malých fanoušků. A do Starovic se pak vracíme ještě po závodech na vyhlášené babské hody. Prostě to tady máme rádi,“ poznamenal David Štefan.

Po třech letech se do Hustopečí vrátil René Dohnal. I když začal v úvodních rychlostních zkouškách obou etap opatrněji, nakonec vybojoval bronz v cupu i kategorii 2WD. „Do Hustopečí jsem odjížděl se začínajícím nachlazením. Rýma mě potká tak dva dny v roce a na závody se mi to fakt vůbec nehodilo. Pochopitelně to trochu omezuje soustředění. První erzeta se mně moc nepovedla, i Roman řekl, že to bylo zbytečně opatrné. Začal jsem si v duchu říkat, že se do toho musím rychle dostat, jinak to nemá smysl. Asi to zafungovalo, chytil jsem tempo a zajížděl stejné časy s Davidem, Honzou Kundlákem a Dominikem Novotným. Škoda, že se zrušila páteční poslední erzeta, na tu jsem si věřil a chtěl zatáhnout. Sobota pak začala ve stejném duchu. První test na šotolině jsem jel opatrně a David mně odskočil asi o sedm vteřin. Pak se mi dařilo stahovat, ale jen nepatrně. Na sedmivteřinové manko nebylo moc prostoru. V závěru jsem si říkal, že už nebudu riskovat, ale nakonec jsme ještě v poslední erzetě zatáhli a smazali z Davidova náskoku čtyři vteřiny. Na víc to nedalo, ale suma sumárum jsem s tímhle výsledkem spokojený. Tenhle závod byl pro Rudu, myslím, že by z nás měl radost. Gratuluji také Davidovi s Ondrou, zajeli fakt skvěle,“ nechal se slyšet René Dohnal.

Třetí místo v cupu, vítězství ve třídě RC4 II a šesté místo ve dvoukolkách vybojoval Miroslav Číž s Jaroslavem Novákem. „Mohlo to být lepší, především v pátek, kdy jsem začal trochu vlažněji. Ale soutěž se nám líbila a s výsledkem jsem spokojený. Hustopeče jsou úplně jiné než ostatní české rally, nedají se s ničím srovnat. I když se mně tady v minulosti několikrát nedařilo, je to moje oblíbená soutěž s náročnými, ale krásnými erzetami. Navíc si tady můžeme užít i šotolinu, což je dnes víceméně ojedinělá záležitost,“ doplnil Miroslav Číž.

Datum zveřejnění

20.6.2024

Zdroj informací

Stellantis

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2862 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál