MINI John Cooper Works a Bulldog Racing se připravují na intenzivní klání během 24hodinového závodu na Nürburgringu

MINI John Cooper Works a Bulldog Racing se připravují na intenzivní klání během 24hodinového závodu na Nürburgringu

Padesátý druhý ročník závodu 24 hodin Nürburgringu, který je jedním z nejnáročnějších vytrvalostních závodů na světě, prověří na ikonickém okruhu Nürburgring hranice možností člověka i stroje. Na nejdelší závodní trati světa, 25,378 km dlouhé kombinaci Nordschleife a okruhu Grand Prix, se utká 130 automobilů ve 23 různých třídách a více než 450 jezdců ze tří desítek zemí.

Společnost John Cooper Works, která má své kořeny v motorsportu, přiveze do letošního ročníku tohoto závodu impozantní řadu závodních vozů, od adrenalinového MINI John Cooper Works PRO #317 až po precizně zkonstruované MINI John Cooper Works #474. Každý vůz je vyroben v Oxfordu ve Velké Británii a poté pečlivě upraven ve společnosti Bulldog Racing sídlící v Nürburgu. Tím je zajištěno poskytování bezkonkurenčního výkonu a spolehlivosti na trati.

MINI John Cooper Works PRO se sportovním číslem #317 vychází z nového MINI John Cooper Works, které právě na Nürburgringu debutuje ještě před svojí světovou premiérou naplánovanou na podzim 2024. Proto je maskováno červeno-bílým polepem, odkazujícím na závodní tradici a navrženým designérským týmem MINI.

Jezdci vozu MINI John Cooper Works PRO (#317), který startuje ve třídě SP-3T:

Charlie Cooper (GB)

Markus Fischer (A)

Christoph Kragenings (D)

Sebastian Sauerbrei (D)


MINI John Cooper Works s číslem #474 je jediným vozem vybaveným šestistupňovou manuální převodovkou, který startuje v letošním ročníku závodu. Svědčí o závazku společnosti John Cooper Works k preciznímu inženýrství a jízdní dokonalosti.

Jezdci vozu MINI John Cooper Works 1to6 edition (#474), který startuje ve třídě VT-2:

Michael Bräutigam (D)

Andreas Hilgers (D)

Sascha Korte (D)

Marco Zabel (D)

S rostoucím napětím před závodem 24 hodin Nürburgringu se John Cooper Works a Bulldog Racing zaměřují na dosažení úspěchu na trati a zároveň na posunutí hranic výkonnosti a spolehlivosti. Pořadatelé očekávají, že během víkendu přijede více než 200 000 návštěvníků.

Datum zveřejnění

27.5.2024

Zdroj informací

BMW Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.262 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál