CUPRA zvyšuje svou podporu závodních týmů novým závodním vozem CUPRA Leon VZ TCR

CUPRA zvyšuje svou podporu závodních týmů novým závodním vozem CUPRA Leon VZ TCR

Značka CUPRA rozšiřuje svou podporu zákaznických týmů, účastnících se na celém světě okruhových závodů kategorie TCR (Touring Car Racing), a představuje nový závodní vůz CUPRA Leon VZ TCR, který připravila pro sezonu 2024.

Značka CUPRA tím upevňuje své historicky silné postavení ve světě motoristického sportu. V současnosti se jako výrobce účastní pouze závodních seriálů pro vozy s elektrifikovaným pohonem, ale současně s právě představeným novým závodním vozem dokazuje, že vynakládá velké úsilí také na zachování konkurenceschopnosti zákaznických týmů.

Díky řadě vylepšení a rozsáhlé modernizaci budou moci zákazníci bojovat o nejlepší možné umístění na závodních okruzích. CUPRA Leon VZ TCR přitom již dává o sobě na globální scéně vědět.

Ve vytrvalostním závodě TCR South America Banco BRB na brazilském závodním okruhu Interlagos Autodrome prokázala CUPRA Leon VZ TCR svou výkonnost a spolehlivost a vyhrála. A v mistrovství TCR Europe tento závodní vůz již dosáhl po sobě jdoucích vítězství v závodech během úvodních dvou dnů podniku na italském závodním okruhu Vallelunga.

CUPRA Leon VZ TCR nabízí mimo jiné novou karoserii, nastavení přední nápravy a sadu pro modernizaci převodovky SADEV. Zákazníci, kteří provozují dosavadní závodní vozy CUPRA Leon Competición, mají možnost upgradovat své vozy na novou specifikaci díky modernizační sadě.

„Nová CUPRA Leon VZ TCR poskytne zákazníkům nejen konkurenční výhodu na závodních okruzích, ale poskytne také více flexibility v závislosti na jejich požadavcích,“ řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing. „A jako jeden z nejoblíbenějších modelů v TCR nabízí možnost úpravy na modernizovaný vnější design, který přebírá designový styl našich vozů CUPRA pro běžný silniční provoz.“

Zároveň s nově navrženým exteriérem poskytuje CUPRA Leon VZ TCR výhodu výběru dvou převodovek. Převodovka SADEV má hydraulický systém řazení a specifické převody CUPRA. Alternativou je vylepšená převodovka HEWLAND s novými převody.

Modernizace poháněcího ústrojí je však jen začátkem. Modernizovaný podvozek zahrnuje novou kinematiku přední nápravy, která zvyšuje agilitu vozu na závodním okruhu. Brzdová soustava používá nový pedálový systém, který snižuje hysterezi. Výhodou pro závodního jezdce je ještě větší citlivost a preciznost ovládání brzd. Pro zákazníky, kteří chtějí maximalizovat schopnosti nového závodního vozu CUPRA Leon VZ TCR, jsou na přání k dispozici tlumiče ÖHLINS.

V interiéru poskytuje řidiči lepší přehled větší, 7palcový displej, zatímco závodní volant s věncem ve tvaru písmene U zajišťuje ještě intuitivnější propojení mezi řidičem a závodním vozem.

Zákazníkům, kteří chtějí pozvednout své závodní vozy CUPRA Leon Competición na novou specifikaci, nabízí CUPRA modernizovanou karoserii, optimalizovanou přední nápravu, sadu pro modernizaci převodovky Hewland a potvrzení o homologaci TCR TF.

Nová CUPRA Leon VZ TCR je dodávána na objednávku. Modernizační sady pro závodní vozy CUPRA Leon Competición jsou již k dispozici.

Datum zveřejnění

22.5.2024

Zdroj informací

CUPRA

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2317 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál