Formule 1 se vrací do Prahy a vy můžete být u toho

Formule 1 se vrací do Prahy a vy můžete být u toho

Zapište si do kalendáře datum 17. srpna 2024. To je totiž den, kdy tým Red Bull Racing zavítá do Prahy se svou událostí Red Bull Showrun. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, při kterém budou divácká srdce bušit téměř stejně rychle jako motor F1. V rámci akce uvidíte a uslyšíte monopost Formule 1 tak zblízka jako nikdy předtím.

Co je Red Bull Showrun?

Red Bull Showrun presented by foodora přináší vzrušující spojení motorsportu s městskou show a zábavou. Závodní jezdci se z uzavřených okruhů přesunou do centra města nebo ikonických ulic, kde se představí veřejnosti. Akce s tímto názvem jsou velmi oblíbené po celém světě mezi fanoušky motorsportu a adrenalinu. „Když přivezeme celou show do města, je to obvykle poprvé, co většina diváků naživo vidí závodní monopost. Když ho poprvé vidí a slyší zblízka, jsou šokováni, jak je rychlý a hlasitý. Na konci show vždy jásají. A my jsme nadšení, že můžeme Red Bull Showrun představit právě v Praze,“ představuje nadcházející akci Chris Gregory z týmu Red Bull Racing a dodává, že se těší na kulturu a gastronomii, kterou je Praha proslulá.

Kdy a kde?

Red Bull Showrun presented by foodora se bude konat 17. srpna v Praze. O přesné lokalitě se dozvíte včas. Zatím prozradíme, že se akce bude konat v samém srdci metropole. Ti, kteří budou chtít mít vůz Formule 1 opravdu na dosah, si budou moci zajistit místa na tribunách. Další informace o prodeji vstupenek bude možné zjistit na začátku června na webu redbull.com. Postupně zde přibudou i další informace k akci.

Jaká F1 se objeví v Praze?

Red Bull Racing tým přiveze do Prahy ikonický vůz RB7 nasazený pro rok v 2011. Němec Sebastian Vettel a Australan Mark Webber v něm během osmnácti velkých cen dosáhli dvanácti vítězství, Sebastian Vettel se stal světovým šampionem a Red Bull Racing získal pohár konstruktérů. „RB7 je vůz s výkonem 750 koní a osmiválcovým motorem o objemu 2 400 cm3, který dokáže točit až 18 000 otáček za minutu, váží přibližně 650 kg a dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 3 sekundy,“ popisuje vůz Chris Gregory z týmu Red Bull Racing.

Praha bude výzva

Pro vozy Formule 1 je ideální zcela hladký povrch, protože na něm může jet rychleji. „Před akcí vždy kontrolujeme kvalitu silnice, abychom se ujistili, že je pro vůz bezpečná, a pak s místními produkčními společnostmi zajistíme co nejbezpečnější podmínky pro fanoušky,“ říká Chris Gregory z týmu Red Bull Racing. Podle něj bude výzvou v srpnových vedrech uchladit motor. „Budeme používat suchý led před chladiči, abychom pomohli snížit teplotu, ale také musíme omezit dobu jízdy na přibližně 5 až 7 minut,“ vysvětluje člen závodního týmu Red Bull Racing.

Titulárním partnerem akce je foodora, oficiálním partnerem akce je Lidl Česká Republika.

Sledujte RedBull.cz/showrun a dozvíte se víc.

Datum zveřejnění

14.5.2024

Zdroj informací

Red Bull

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2363 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál