TOYOTA GAZOO Racing zvítězila v Imole

TOYOTA GAZOO Racing zvítězila v Imole

TOYOTA GAZOO Racing dokázala týmové úsilí v dramatickém závodu 6 hodin v Imole, druhém kole světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC), přetavit ve vítězství.

První příčku s těsným náskokem obsadili Mike Conway, Kamui Kobajaši a Nyck de Vries, kteří s vozem GR010 HYBRID č. 7 za náročných podmínek v závodě plném překvapení a zvratů předvedli bezchybnou jízdu a chytrou strategii ve startovním poli čítajícím 19 vozů kategorie hypercar.

Sébastien Buemi, Brendon Hartley a Ryo Hirakawa s vozem GR010 HYBRID č. 8 rovněž přispěli k úspěchům týmu obsazením solidního pátého místa.

První vítězství týmu TOYOTA GAZOO Racing v této sezóně srazilo odstup za Porsche ve světovém šampionátu značek na pouhých devět bodů s výhledem na třetí kolo 11. května v belgickém Spa-Francorchamps. Posádka sedmičky je nyní v bodování soutěžních jezdců druhá se ztrátou 16 bodů na leadery soutěže.

Mike startující ze šesté pozice ukázal hned v úvodních kolech svého bojovného ducha poskočením na pátou pozici. Avšak na úzkém okruhu v Imole bylo předjíždění mimořádně obtížné, o čemž se brzy přesvědčil i Sébastien na osmém místě startovního pole.

Chytrá strategie a správně zvolené tempo týmu se promítlo do dokonalého průběhu zastávek v boxech a úspěšného boje o pozice. Při první výměně jezdců přibližně 2 hodiny po startu Mike předával volant Nyckovi za situace, kdy se sedmička pohybovala mezi třemi nejlepšími. Sébastien si rovněž polepšil, a tak se Ryo chopil volantu osmičky na páté pozici.

Nyck dostal oba vedoucí vozy Ferrari pod značný tlak, avšak příchod deště během čtvrté hodiny závodu znamenal i zásadní změnu strategie. Nyck využil této příležitosti k obsazení druhé pozice bezprostředně po projetí celého okruhu za mávání žlutým praporkem a krátce poté se chopil vedení ve chvíli, kdy Ferrari č. 51 těsně před výjezdem safety caru absolvovalo zastávku v boxech.

Ve fázi se safety carem na trati déšť ještě zesílil, zejména v úseku před cílem. Když se konečně rozvlnily zelené praporky, oba vozy GR010 HYBRID jen s obtížemi hledaly solidní záběr na mokrém povrchu, a tak okamžitě zajely do boxů pro obutí do mokra. To se ukázalo být mistrovským tahem, protože oba vozy již krátce poté zaznamenávaly výrazně lepší časy na kolo než konkurenti z řad hypercarů.

Poté, co si většina hypercarů rovněž zajela pro obutí do mokra, se Kamui v čase 90 minut před koncem závodu pohyboval na čele s náskokem přes 20 sekund, zatímco Brendon jel jako třetí.

Hodinu před koncem oba vozy absolvovaly předposlední zastávku v boxech a znovu přezuly na hladké pneumatiky Michelin. Do boxů zajeli i soupeři a Kamui se vrátil do čela závodu se dvěma vozy Porsche v patách, zatímco Brendon po vyjetí z boxů dvakrát vyjel do štěrkového pásu podél trati kvůli studeným pneumatikám potýkajícím se s vlhkým povrchem trati.

Po zahřátí pneumatik se však Brendon díky sérii rychlých kol přesunul na čtvrtou pozici a začal dotahovat vůz č. 5 na třetím místě. Avšak oba vozy GR010 HYBRID kvůli menší zásobě paliva než soupeři byly 30 minut před koncem závodu přinuceny k hospodárné jízdě, čímž vznikly dokonalé podmínky k závěrečnému dramatickému boji o vítězství.

Kamui se i přes značný tlak statečně držel na první pozici, aby nakonec v Itálii již podruhé za sebou zvítězil, konkrétně s náskokem 7,081 sekundy před vozem Porsche č. 6. Brendon s posádkou osmičky se po předjetí vozem Ferrari č. 50 v posledním okruhu museli spokojit s pátým místem.

Kamui Kobajaši (šéf týmu a jezdec, vůz č. 7): „Byl to opravdu tvrdý závod, a vítězství právě zde je tak naprosto úžasné. Náš vůz nebyl tento týden tím nejrychlejším, ale tým fungoval báječně. Mike i Nyck odvedli skvělou práci, a tak když jsem přebíral volant, mohli jsme bojovat o vítězství. Od počátku svého stintu jsem byl pod velkým tlakem; za deště jsem jel na první pozici na hladkém obutí. Správně jsme se rozhodli přezout a udělat si náskok, a poté jsme udržovali dobré tempo na obutí do mokra. Nebyli jsme si jisti zásobou paliva, a tak jsme začali šetřit energií, dělal jsem, co to šlo, ale bylo to hodně náročné. Tým vložil ohromnou snahu do volby strategie, což nám umožnilo bojovat o vítězství. Díky všem za úžasnou práci, kterou zde odvedli.“

Mike Conway (jezdec, vůz č. 7): „Bylo to hodně napínavé až do samotného konce. Kamui na konci odvedl skvělou práci, když se dokázal udržet před soupeři, přestože musel šetřit energií. Jako obvykle si z tlaku nic nedělal; myslím, že jsem měl v boxech vyšší tepovku než on za volantem. Nyck také zajel přímo hvězdný stint. Na začátku jsem se snažil vyhnout potížím a pokoušel jsem se prokousat dopředu. Hodně mne to bavilo a svoji zdejší premiéru jsem si moc užil. Osazenstvo odvedlo skvělou práci v boxech a naše strategie snad ani nemohla být lepší. Blahopřeji celému týmu i všem z Toyoty.“

Nyck de Vries (jezdec, vůz č. 7): „Je skvělé být zpět na nejvyšším stupínku na bedně; v mém případě to chvíli trvalo. Je hezké podělit se o tuto radost se stájovými kolegy. Jsem moc šťastný a hrdý na to, že se o vůz dělím s Kamuim a Mikem, takže jim osobně i celému týmu chci upřímně poděkovat za skutečně vynikající práci. Výsledek byl úžasný, všechny prvky strategie byly správné, každý stint byl úspěšný a nikdo jedinkrát nešlápl vedle. Závod zvládli dokonale a myslím si, že si toto vítězství opravdu zasloužíme.“

Sébastien Buemi (jezdec, vůz č. 8): „Blahopřejeme sedmičce k jejich výkonu i vítězství. Pro tým je to samozřejmě úžasný comeback – po našich problémech v Kataru až po vítězství na tomto okruhu. Pro nás s osmičkou to byl těžký závod. Kvůli startu z osmého místa byl můj stint náročnější, protože bylo těžké předjíždět. Nakonec jsme skončili pátí, takže jsme se o nějaká místa prokousali dopředu a také jsme bojovali o pódiové umístění. Jsem trochu zklamaný, že výsledek není lepší, ale pro tým je to krásný den a my pořádně zapracujeme na tom, abychom do Spa dorazili ještě silnější.“

Brendon Hartley (jezdec, vůz č. 8): „Ohromná gratulace týmu k vítězství právě zde na domácím hřišti Ferrari. Byli evidentně rychlejší, ale sedmička vytáhla ve správné chvíli ty správné karty a díky pěkné jízdě skončila na vrcholu. Pro nás s osmičkou to byl náročnější den. Byli jsme hodně blízko od pódiového umístění a jízdu na tomto okruhu jsem si moc užil. V posledním stintu jsme museli šetřit energií a uteklo nám jedno místo v posledním kole, což bylo frustrující. Nakonec to nebyl úplně výsledek podle očekávání, ale týmový výkon byl úžasný.“

Ryo Hirakawa (jezdec, vůz č. 8): „Blahopřejeme všem ze sedmičky k vítězství v závodu, stejně jako celému týmu k návratu na prostřední místo na bedně. Myslím, že nikdo z nás nečekal, že zde vyhrajeme, ale tým odvedl skvělý výkon a z vozu vytáhl úplně vše. Takže mám za celý tým z tohoto výsledku velkou radost. Pro náš vůz to bylo trochu zklamání, že nám v posledním kole uteklo čtvrté místo, ale to se v závodech někdy stává. Musíme to akceptovat a do dalších závodů se vrátit silnější.“

Datum zveřejnění

22.4.2024

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2227 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál