Tým Peugeot TotalEnergies přestavuje své piloty pro nadcházející sezónu

Tým Peugeot TotalEnergies přestavuje své piloty pro nadcházející sezónu

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIA WEC roku 2024 odstartuje 24.–25. února 2024 prologem v Kataru. Tým Peugeot TotalEnergies zahájil poslední přípravy na novou sezónu, v níž je odhodlán se neustále zlepšovat. Příchod Stoffela Vandoornea do týmu v minulé sezóně poskytl příležitost přehodnotit složení posádek v obou vozech Peugeot 9X8, které jsou do WEC přihlášeny. Tým je odhodlán v tomto mimořádně konkurenčním prostředí optimalizovat vše do těch nejmenších detailů.

Tým Peugeot TotalEnergies doplní Malthe Jakobsen, který bude působit jako rezervní jezdec. Dánský závodník, který se stal oficiálním členem týmu jako juniorský pilot v roce 2023, se hodlá v roce 2024 v rámci týmu dál zlepšovat.

Týden po prologu se naši piloti poprvé společně postaví na start úvodního závodu 2. března, rovněž v Kataru, kde proběhne první kolo sezóny FIA Endurance World Championship 2024.

Olivier Jansonnie, technický ředitel Peugeot Sport: „Úroveň konkurence ve FIA WEC je tak vysoká, že si nemůžeme dovolit nic zanedbat, a proto jsme mimo sezónu pracovali na tom, abychom optimalizovali všechny aspekty. Složení posádek je důležitým dílkem skládačky a informace, které jsme získali ze závodů a testů, nás přesvědčily, že jej můžeme ještě doladit. Máme štěstí, že máme šest velmi talentovaných jezdců, takže jsme posádku každého vozu sestavili s ohledem na to, jakému nastavení dávají jezdci přednost, aby mohli dosahovat těch nejlepších výkonů.“

Datum zveřejnění

19.1.2024

Zdroj informací

Peugeot

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2667 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál