Přerovský autokros si dává roční pauzu v ME

Přerovský autokros si dává roční pauzu v ME

V minulých dnech byly zveřejněny mezinárodní kalendáře autokrosu pro nadcházející rok 2024. V evropském šampionátu chybí Přerov, hodnocený poslední léta jako jeden z nejlepších podniků celého seriálu. Chybí kvůli předem stanoveným a všemi federacemi schváleným předpisům FIA Komise Off-road o rotaci podniků z jedné země v případě vyššího zájmu pořadatelů, než je kapacita kalendáře. Rozhodně se tak nejedná o konec závodů mistrovství Evropy v oblíbeném a tradičním Údolí mamutů. Pořadatelský klub využije přestávku pro další zvýšení už teď hodně vysoké laťky organizace vrcholného autokrosového podniku.

Letos se jel podnik autokrosového evropského šampionátu v Přerově již popětadvacáté a poslední roky patřil k nejlépe hodnoceným. „V roce 2021 jsme hodnocení vyhráli, loni i letos skončili druzí, loni za francouzským St. George de Montaigu a letos za St. Igny de Vers,“ zhodnotil Jakub Vymazal, předseda AUTO KLUB PŘEROV-město v AČR.

Zatímco letos bylo zájemců o pořadatelství mistrovství Evropy přesně deset, což je kapacita kalendáře šampionátu, pro příští rok přibyl vracející se maďarský Niyrád. V rámci schválených předpisů FIA Komise Off-road se tak vyřazuje závod ze země, která má v kalendáři dva podniky. Podle předem stanovené rotace se tato podmínka uplatnila v roce 2022 pro Německo, za nímž následuje Česká republika a poté Francie. „Jedná se tedy o očekávanou věc, věděli jsme, že to přijde. Dohodli jsme se, že Evropa se příští rok pojede v Nové Pace, naší ambicí je pak určitě se do kalendáře vrátit,“ vysvětlil Jakub Vymazal.

Jezdce v Přerovské rokli vždy čeká náročná trať s ikonickým skokem Mamut, který se pyšní výjimečným parametrem v celém evropském šampionátu, a to největším převýšením. Návštěvníci v Přerovské rokli se vedle sledování soubojů nejlepších autokrosařů na mezinárodní úrovni mohou už tradičně těšit na bohatý doprovodný program, který pro ně pořadatelé připravují včetně dechberoucí letecké akrobacie Martina Šonky, ale i soutěží pro děti, autogramiád, hudebních show a závodů osobností na trati.

„Zaměříme se na další vyšperkování organizace a posunutí na vyšší level. Do mistrovství Evropy se budeme opět hlásit v roce 2025. Ale ani v sezóně 2024 naši příznivci nepřijdou o mezinárodní autokros. Věříme, že i středoevropský podnik bude divácky velmi zajímavý a těšíme se na hojnou účast,“ doplnil Jakub Vymazal s tím, že ve dnech 23.–25. srpna se vedle republikového šampionátu bude v Přerově konat také závod FIA Central European Zone, seriálu Zóny Střední Evropy.

Datum zveřejnění

21.12.2023

Zdroj informací

Autoklub ČR

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2515 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál