DACIA: třetí posádka týmu Dacia pro rallye dobrodružství

DACIA: třetí posádka týmu Dacia pro rallye dobrodružství

Pětinásobný vítěz Dakaru Nasser Al-Attiyah (52) se připojuje k Dacii jako oficiální jezdec v jejím angažmá v rallye-raid. Se značkou bude oficiálně závodit od testovacích fází v roce 2024 a poté se od roku 2025 vydá na tratě Dakaru a mistrovství světa v Rallyes-Raid FIA (W2RC) po boku Sébastiena Loeba a Cristiny Gutiérrez Herrero.

Nasser al-Attiyah je dvojnásobným mistrem světa FIA v rallye FIA WRC-2 a devatenáctinásobným mistrem FIA v rallye na Středním východě v letech 2003-2015. Zúčastnil se mnoha rallye, rallye-raid a okruhových soutěží. Jeho výsledky v rallye-raid jsou bezkonkurenční. Je pětinásobným vítězem Světového poháru v off-road rallye a dvojnásobným vítězem mistrovství světa v rallye-raid.

Na Dakaru je Nasser referencí. V roce 2010 dokončil závod na druhém místě, 2 min 12 s za Carlosem Sainzem. V roce 2011 vyhrál svůj 1. Dakar před Ginielem de Villiersem a Carlosem Sainzem.

Další dakarská vítězství Nassera čekají v letech 2015, 2019, 2022 a 2023, a to ve společnosti spolujezdce Mathieu Baumela, který mu bude stát po boku i při jeho angažmá u značky Dacia. Mathieu je ve svých 47 letech jedním z nejúspěšnějších francouzských spolujezdců, který má na kontě 4 vítězství na Dakaru a 12 titulů mistra světa (2 v rallye-raid, 1 ve WRC2 a 9 v MERC).

Nasser al-Attiyah a Mathieu Baumel tvoří třetí posádku týmu Dacia pro jeho rallye-raid dobrodružství spolu se Sébastienem Loebem / Fabianem Lurquinem a Cristinou Gutiérrez Herrero / Pablem Morenem Huete.

Od roku 2024 budou tři posádky testovat prototyp značky na syntetické palivo na tratích Marocké rallye.

Jejich společný cíl: vyhrát Dakar!

Datum zveřejnění

13.12.2023

Zdroj informací

Renault Česká republika, a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2327 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál