Team Toyota testoval na Strakonicku, Rovanperä chce při Středoevropské rally získat titul

Team Toyota testoval na Strakonicku, Rovanperä chce při Středoevropské rally získat titul

Ticho na poklidné návsi vesnice se třemi stovkami obyvatel na Strakonicku obvykle ruší jen domácí zvířata nebo hlášení místního rozhlasu. Obchůdek s potravinami má pouze do oběda, čas od času se na zahrádce tamního hostince zjeví pár štamgastů. Minulý týden se ale všechno na čas změnilo. Zaparkovaly tam tři luxusní kamiony, dalších několik přívěsů a hlavně – soutěžní auto týmu Toyota Gazoo Racing, vítěze Poháru konstruktérů v letošním ročníku mistrovství světa v rally.

Osminásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie, úřadující mistr světa Kalle Rovanperä z Finska i aktuálně druhý muž celkového pořadí světového šampionátu Elfyn Evans z Velké Británie přijeli testovat šumavský asfalt, na němž se pojede předposlední závod letošního ročníku MS v rally.

Více než tříkilometrový úsek mezi Mečichovem a Čečelovicemi byl uzavřen, bezpečnostní opatření kopírovala standardní nastavení soutěžní rychlostní zkoušky. Trasu hlídali maršálové, a třebaže vedení týmu Toyota si vymínilo utajení testu, čas od času se na trati, a hlavně také v zázemí týmu, objevovali fanoušci. „To se rozkecá, v rallyové komunitě se o tom okamžitě vědělo,“ řekl jeden z nich, který si přišel mimo jiné i pro podpis závodníků.

Ti se na testu střídali vždy po dnech. V úterý jezdil Evans, ve středu Ogier, ve čtvrtek Rovanperä, zbytek týmu poslední dva dny testování. „Nechtěli jsme, aby tady byly zástupy fanoušků, i když se tomu úplně vyhnout nedá. Ale test splnil očekávání,“ vysvětloval PR manažer týmu Justin Neumann.

Pro všechny to bude nové

Všichni testovali od rána od půl deváté až do pozdního odpoledne s obědovou pauzou, po níž se věnovali i PR aktivitám či fanouškům, s nimiž se fotili a podepisovali se. „Normálně závodníky od fanoušků i mediálních aktivit při testování držíme spíš zpátky, ale tady toho nebylo moc,“ vysvětloval Justin Neumann.

Testování prý splnilo očekávání. „Bylo to dobré, celý den se auto zlepšovalo, takže teď cítíme hodně sebevědomí. Udělali jsme všechno, co jsme chtěli, takže si slibujeme od závodu hodně,“ nechal se slyšet vedoucí muž šampionátu Rovanperä. Povrch mu seděl a uvědomuje si, že Středoevropská rally bude náročný závod, neboť je novým v seriálu. „Asfalt je pěkně hladký, ale bude to náročné, protože se podmínky kvůli počasí mohou měnit,“ uvědomuje si Fin.

Podle jeho slov bude důležité si tratě pořádně načíst a připravit se na každou zatáčku či horizont. „Sedí to tady mému stylu jízdy, navíc to bude pro všechny nové a stejné, takže to je velká výzva,“ uvedl Rovanperä. Na to, že by mohl při Středoevropské rally obhájit titulu mistra světa, určitě myslí.

„Bude to zcela jistě letos těsnější souboj než loni, ale určitě pro to udělám maximum a doufám, že budu mistr světa už po tomto závodu,“ věřil finský závodník, který kdysi ještě jako jezdec týmu Škoda motorsport v Čechách hodně jezdil. „Líbí se mi tu, jsem rád, že jsem opět tady,“ doplnil.

Středoevropská rally se bude konat v termínu 26.–29. října 2023 na území České republiky, Německa a Rakouska poprvé v historii. Více na webu www.centraleuropeanrally.eu.

Datum zveřejnění

17.10.2023

Zdroj informací

Toyota Gazoo Racing

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.233 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál