DS AUTOMOBILES představuje nový design vozu DS E-TENSE FE23

DS AUTOMOBILES představuje nový design vozu DS E-TENSE FE23

DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT představují nový design vozu DS E-TENSE FE23 pro 10. sezónu mistrovství světa ABB FIA Formula E.

Slavný monopost elektrického seriálu letos prohodil svůj známý zlatý a černý odstín a je nyní zářivější, elegantnější a viditelnější! DS E-TENSE FE23 se tak nyní může pochlubit oslnivým zlatým odstínem na přední části, bocích a celém halo systému.

Tento nový monopost, vybavený stejným pohonným ústrojím jako monopost sezóny 9 (motory jsou homologovány na dobu 2 let), zůstává věrný tradičnímu barevnému schématu francouzské značky a duchu týmu.

Vůz DS E-TENSE FE23, který vyvinula divize DS Performance, v sobě koncentruje nejpokročilejší elektrickou technologii společnosti DS Automobiles.

Za volanty dvou vozů DS E-TENSE FE 23 usednou během oficiálních předsezónních testů, které se uskuteční ve španělské Valencii od 24. do 27. října, Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný šampion Formule E, a Stoffel Vandoorne, mistr světa Formule E z roku 2022.

První závod 10. sezóny se pojede 13. ledna 2024 v Mexico City.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance: „Odhalení nového designu vozu je jako vždy velmi vzrušující okamžik, protože představuje oficiální začátek nového dobrodružství, nové výzvy, nové sezóny! Vstupme tedy do 10. sezóny s novým vozem DS E-TENSE FE23, který je ještě krásnější než loni! A je nejen krásnější, ale i viditelnější, protože o to v motorsportu jde především. Jsme tu proto, abychom zviditelnili naši značku DS Automobiles, našeho partnera PENSKE AUTOSPORT a samozřejmě všechny naše sponzory. Zároveň usilovně pracujeme na tom, aby DS E-TENSE FE23 byl nejen krásný, ale také rychlý. Pohonné ústrojí bude stejné jako v 9. sezóně, protože letos nedošlo k žádné změně z hlediska homologace, ale odvedli jsme hodně práce a budeme pokračovat ve zlepšování řídicího softwaru. Naším snem je velký a úspěšný vůz, a to je náš cíl pro 10. sezónu!“

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

  • 105 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 16 vítězství
  • 47 pódiových umístění
  • 22 pole position

Datum zveřejnění

9.10.2023

Zdroj informací

DS AUTOMOBILES

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2631 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál