Peugeot Rally Cup na Barumce ovládl Jaromír Tarabus

Peugeot Rally Cup na Barumce ovládl Jaromír Tarabus

Za velkého vedra a v obležení fanoušků proběhl dvaapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín. Atmosféra populární Barumky je naprosto výjimečná i v porovnání s ostatními evropskými podniky. Seriál Peugeot Rally Cup byl ve Zlíně zastoupen sedmi posádkami, které poměřily své síly s početnou evropskou konkurencí. V hodnocení cupu excelovala od začátku dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, která zvítězila ve všech rychlostních zkouškách. Druhé místo obsadili David Štefan s Ondřejem Vichtorou a bronzovou pozici vybojovala posádka Miroslav Číž – Jaroslav Novák.

První etapu náročné soutěže dokončilo všech sedm cupových posádek. Jaromír Tarabus vyhrál všechny testy, David Štefan dojížděl pravidelně druhý, pouze ve třetí rychlostní zkoušce ho dokázal porazit Miroslav Číž. Na nedělním programu byla mimo jiné obávaná a legendární „Pindula“, ve které havaroval Filip Kuba, a ze závodu odstoupil. Jaromír Tarabus pokračoval ve své spanilé jízdě a zaměřil se na nejrychlejší evropské soupeře v hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou. Po roční pauze opět ukázal, že patří k absolutní špičce. V kategorii evropských dvoukolek dokončil jako druhý, když nestačil pouze na německou posádku Schulz – Wenzel.

„Každopádně jsme spokojení. Ale nejprve bych chtěl poděkovat Danovi. Nejen za perfektní práci spolujezdce, ale hlavně za to, že mi umožnil Barumku jet. Co se týče cupu a domácího šampionátu, dopadlo to skvěle, v Evropě jsme dojeli druzí, tam nám kousek chyběl. Na druhou stranu Timo Schulz má velkou podporu továrny, je velmi rychlý a bylo asi zvláštní, kdybychom ho porazili. Bylo znát, že je opatrnější v prvních průjezdech, ale v těch druhých opravdu tahal. Před závěrečnou nedělní sekcí jsme udělali změny na autě, ale časovou ztrátu už nešlo dohnat, popřípadě za cenu velkého rizika. Po roční pauze jsem v úvodu soutěže trochu hledal optimální brzdné body, ale rychlost jsme měli. Peugeot i celý tým fungoval skvěle, na vítěze jsme neztráceli moc, takže to byl skvělý víkend,“ zhodnotil své účinkování na 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín vítězný Jaromír Tarabus.

„Dopadlo to dobře, ale úplně spokojený nejsem. V úvodu soutěže jsem se trochu trápil a nemohl se dostat do konstantního tempa. Když už jsme nasbírali nějakou ztrátu, přestal jsem to řešit a zaměřil se hlavně na body do celkového hodnocení dvoukolek. To se nám podařilo a s předstihem jsme tuto kategorii vyhráli. Z toho mám pochopitelně velkou radost. Jinak Barumka byla skvělá, se vším, co k ní patří. Náročné a místy zrádné erzety a úžasná divácká kulisa,“ komentoval průběh závodu druhý David Štefan.

„Barumka byla opravdu velmi náročná. Velké teplo, těžké erzety, které byly hodně rozhrabané po čtyřkolkách a k tomu několik nových neznámých úseků. Jsem rád, že jsme to zvládli, jen mě mrzí, že jsme neustáli boj o třetí místo ve dvoukolkách. Ztráta nebyla velká, na druhou stranu jsme vyhráli svoji třídu a připsali si důležité body do celkového hodnocení skupiny 2WD. Se starším autem jsme skončili desátí v Evropě, a to považuji za hodnotný výsledek. Barumku provázela jako vždy skvělá atmosféra, a i když bych s odstupem času udělal některé věci jinak, s dosaženými výsledky jsme spokojeni. Na Pačejově budeme muset ještě zabojovat,“ řekl Miroslav Číž.

Na čtvrtém místě dokončila závod maďarská posádka Adrienn Vogel – Miklós Mariczek, páté místo obsadil Radek Jatel se Zdeňkem Omelkou a dvojice Adam Kruťa – Jiří Hamerník dojela jako šestá.

Účastníky sedmého pokračování Peugeot Rally Cupu čeká už pouze poslední Invelt Rally Pačejov, která se uskuteční v termínu 15. – 17. září. Průběžným lídrem je David Štefan, druhé místo patří Miroslavu Čížovi a vzhledem ke bodovému koeficientu za Barum Rally se na třetí místo posunul Jaromír Tarabus. David Štefan je už jasným vítězem dvoukolek, průběžné druhé místo drží Miroslav Číž.

Datum zveřejnění

23.8.2023

Zdroj informací

Peugeot

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.284 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál