Posádky Peugeot Rally Cupu ovládly na Bohemce hodnocení dvoukolek

Posádky Peugeot Rally Cupu ovládly na Bohemce hodnocení dvoukolek

Na jubilejní 50. Bohemia Rally Mladá Boleslav se konal také další podnik sedmého ročníku Peugeot Rally Cupu. Bohemka byla letošním čtvrtým závodem seriálu a do konce sezóny zbývají už jen dvě soutěže. V Mladé Boleslavi se z vítězství radoval David Štefan s Ondřejem Vichtorou. Tato dvojice vybojovala prvenství rovněž v hodnocení dvoukolek. Na druhé příčce dokončila náročnou soutěž posádka Miroslav Číž a Jaroslav Novák a stejná pozice jim patří také ve „dvoukolkách“. Obě posádky se probojovaly hodně vysoko rovněž v absolutním pořadí.

Jubilejní Bohemka odstartovala už v pátek odpoledne superspeciální rychlostní zkouškou na autodromu v Sosnové. David Štefan měl po dvou odjetých kolech technický problém v podobě spadlé hadice od turba. Závěrečný okruh dojel na výstražná světla malou rychlostí. Provizorní první místo patřilo posádce Číž – Novák. Sobotní úvodní erzetu vyhrál opět Miroslav Číž, a to i ve dvoukolkách, což je obdivuhodné s ohledem na to, že startuje se starším vozem Peugeot 208 R2. David Štefan se před něj dostal až po první sobotní sekci a stoupal i v kategorii dvoukolek.

V cupu už pořadí na prvních dvou místech zůstalo, ale dramatické souboje sváděl David Štefan s vozem Peugeot 208 Rally4 s Jánem Kundlákem v Renaultu. V závěru první etapy se David Štefan prosadil na první místo, ale Ján Kundlák se do vedení vrátil po třetí nedělní erzetě. Posádky bojovaly až do posledního testu, ve kterém největší Davidův soupeř odstoupil pro technickou závadu. Skvělým výkonem se na druhém místě udržel Miroslav Číž.

„Trochu nás vyděsila ztráta výkonu v páteční Sosnové, ale naštěstí to byla jen hadice od turba a neztratili jsme ani moc času. První místo v cupu i ve dvoukolkách byl náš cíl, ale popravdě jsem tomu moc nevěřil, protože Ján Kundlák i Filip Ocelka dokáží být velmi rychlí. Nakonec jsme byli rychlejší my, ale byl to boj až do poslední erzety, ve které zradila technika skvěle jedoucího Honzu. Bohemka byla náročná především velkým vedrem, od rána mě bolí hlava a jsem rád, že to máme za sebou. Jsme opravdu moc spokojení a děkujeme všem za podporu,“ prozradil v cíli vítězný David Štefan.

„Bohemka byla skvělá, těžká a hrozně rychlá. Kluci ve skupině 2WD nasadili už včera vysokou laťku, snažili jsme se s nimi držet, ale dneska to úplně nešlo. Nevím, kde byla chyba, jestli ve mně nebo v autě, možná na to už v tomhle vedru nemělo. Kluci jeli skvěle, bylo to těžké, ale Bohemku jsme si moc užili. Je to naše domácí soutěž, skvělá atmosféra, hodně fanoušků a přátel, bylo to prostě super,“ komentoval průběh závodu domácí Miroslav Číž.

„Je skvělé vidět naše posádky na čele skupiny vozů s jednou poháněnou nápravou. U Davida to není takové překvapení, ale Míra Číž se starší erdvojkou předvedl famózní výkon. Gratuluji oběma posádkám a těšíme se na další podnik, kterým je legendární Barumka,“ doplnil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Datum zveřejnění

12.7.2023

Zdroj informací

Stellantis

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2751 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál