DS Automobiles je připraveno oslavit své výročí ve Formuli E

DS Automobiles je připraveno oslavit své výročí ve Formuli E

Společnost DS Automobiles a svět Formule E se chystají oslavit velmi významné výročí! Tuto neděli 4. června postaví francouzský výrobce na start druhého závodu Jakarta E-Prix vůz Formule E již posté od svého zapojení do tohoto 100% elektrického šampionátu.

Společnost DS Automobiles, která vstoupila do soutěže v roce 2015 (v 2. sezóně), se zapsala do historie elektromobilového sportu třemi generacemi vozů Formule E. Dodnes, tedy jen několik dní před stým závodem, má značka na svém kontě 4 mistrovské tituly (týmy i jezdci), 16 vítězství, 47 umístění na stupních vítězů a 22 pole position.

Na oslavu tohoto výročí usednou Stoffel Vandoorne, úřadující mistr světa, a Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný šampion této disciplíny, za volant vozu DS E-TENSE FE23, který získal k této příležitosti speciální vzhled. Francouzský jezdec, který je zároveň ambasadorem společnosti DS Automobiles, bude mít na hlavě helmu připomínající 100 závodů.

Událost bude samozřejmě propagována na sociálních sítích, kde bude zveřejněno video se svědectvími osobností, které sehrály klíčovou roli v dobrodružství DS Automobiles ve Formuli E (Béatrice Foucher, Yves Bonnefont, Alessandro Agag, Jean-Marc Finot, Thomas Chevaucher, Eugenio Franzetti, Jean-Eric Vergne, Stoffel Vandoorne, Antonio Félix Da Costa, Sam Bird, André Lotterer atd. ) a další obsah představující největší okamžiky týmu (1. titul v New Yorku, 2. titul v Berlíně, vítězství v San-ji, Bernu, Marrákeši, Monaku, Římě, Hajdarábádu...).

Společnost DS Automobiles se díky dvěma dvojnásobným titulům (v roce 2019 s Jeanem-Ericem Vergnem a v roce 2020 s Antoniem Félixem Da Costou) a pódiovým umístěním z téměř každého druhého závodu za téměř 8 let etablovala jako nejúspěšnější výrobce ve Formuli E.

Příběh DS Automobiles se nadále rozvíjí a není pochyb o tom, že indonéská Jakarta E-Prix, která se koná 3. a 4. června, bude dějištěm dalších skvělých výkonů francouzského týmu!

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance: „V Jakartě nás čeká historický a dojemný okamžik. Především bych chtěl vyslovit velké díky všem, jejichž nadšení a talent přispěly k této mimořádné události. Oslavit 100 závodů ve Formuli E je skutečně milník a dosáhnout přitom takových výsledků je zdrojem velké hrdosti. Před několika lety se společnost DS Automobiles rozhodla vytvořit soutěžní divizi DS Performance a vstoupit do světového šampionátu ABB FIA Formula E. Ukázalo se, že to byla strategická a úspěšná volba. Díky mnoha vítězstvím nasbíraným v průběhu let výrazně vzrostlo renomé společnosti DS Automobiles a získali jsme také technické zkušenosti, které nám pomohly podpořit a urychlit elektrifikaci celé značky. Monoposty DS Performance Gen3 jsou dnes vynikající výzkumnou laboratoří pro přípravu nové generace elektromobilů! Od roku 2024 budou totiž všechny nové vozy DS Automobiles 100% elektrické.“

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

  • 98 závodů
  • 4 vítězné tituly
  • 16 vítězství
  • 47 pódiových umístění
  • 22 pole position

Datum zveřejnění

2.6.2023

Zdroj informací

DS Automobiles

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2326 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál