Alpine odhalí svůj hypercar pro rok 2024 u příležitosti svého stého výročí závodu 24 hodin Le Mans®

Alpine odhalí svůj hypercar pro rok 2024 u příležitosti svého stého výročí závodu 24 hodin Le Mans®

Alpine potvrzuje své ambice ve vytrvalostním mistrovství světa a 9. června v Le Mans představí svůj budoucí hyperautomobil.

V souladu se svým vstupem do kategorie LMP2 vyvíjí modrobíločervená značka svůj hyperautomobil (LMDh), který bude od příštího roku soutěžit v nejvyšší třídě vytrvalostních závodů. U příležitosti stého výročí závodu 24 hodin Le Mans® představí Alpine svůj budoucí závodní prototyp, který bude v roce 2024 soupeřit s největšími automobilovými značkami. Vytrvalostní závody vstupují do nové éry a jsou konkurenceschopnější než kdykoli předtím, což z nich činí nepřehlédnutelné místo pro značku Alpine, která prokázala schopnost získat nejprestižnější titul ze všech: vítězství na okruhu 24 hodin Le Mans.

Alpine představí 7. června limitovanou sérii A110 R Le Mans

Limitovanou edicí A110 R Le Mans, která vychází z nejradikálnějšího modelu A110, vzdává Alpine hold nejprestižnějšímu vytrvalostnímu závodu na světě
Akční odhalení modelu A110 R Le Mans se uskuteční dne 7. června ve 13:20 na okruhu 24 hodin Le Mans.

Exkluzivní program pro všechny fanoušky závodu 24 hodin Le Mans®

Model A290_β, který byl představen 9. května v Bristolu, bude v Le Mans vystaven pro veřejnost od 7. do 12. června ve Vodíkové vesnici a poté v centru paddocku Alpine. Předváděný vůz je předchůdcem budoucího elektrického městského sportovního vozu Alpine, který se má začít vyrábět v roce 2024. Jeho matně bílá barva odráží prachový sníh Alp. Díky svým sportovním liniím je v neustálém pohybu a jeho světelný podpis se čtyřmi X si bere inspiraci z rallye. Touto beta verzí modelu A290 připravuje Alpine půdu pro nový zážitek z každodenního používání sportovních vozů a zároveň zahajuje svůj přechod na elektrický pohon, který symbolizují tři elektromobily z její garáže snů.

Alpine Alpenglow, koncepční vůz představený na pařížském autosalonu v říjnu loňského roku, bude vystaven od 7. do 12. června ve Vodíkové vesnici společně s Automobile Club de l'Ouest. Tento futuristický koncepční vůz s úžasnými proporcemi a novou technologií je vybaven spalovacím motorem na vodík a dvěma válcovými nádržemi na vodík o objemu 700 barů na obou stranách vozidla.

Alpenglow bude vystaven od úterý 6. června a veřejnosti zůstane přístupný až do neděle 11. června.

Datum zveřejnění

31.5.2023

Zdroj informací

Alpine

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2574 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál