René Dohnal zvítězil na jubilejním Krumlově

René Dohnal zvítězil na jubilejním Krumlově

Jubilejní 50. ročník Rallye Český Krumlov přilákal davy fanoušků a příznivců rallye, což bylo vidět zejména na českobudějovickém výstavišti. Osm posádek Peugeot Rally Cupu se postavilo na start této populární jihočeské soutěže a sedm závod dokončilo. Po delší pauze startovali také předloňští vítězové René Dohnal a Roman Švec, kteří svůj návrat oslavili prvním místem v cupu i ve dvoukolkách.

René Dohnal avizoval už před sezónou, že v České republice bude startovat pouze výjimečně a zaměří se především na zahraniční podniky. Takže do Krumlova přijel bez velkého očekávání. Přesto dokázal zvítězit celkem v jedenácti rychlostních zkouškách, pouze třikrát ho překonal David Štefan. První místo v cupu i ve dvoukolkách si posádka Dohnal – Švec vybojovala bez větších problémů.

„Krumlov byl jedna velká pohádka, i když jsem nevěděl, co od něho můžu očekávat. Na suchu jsem s tímhle autem už dlouho nejel, takže prioritou bylo především bezpečné tempo a body do hodnocení evropské trofeje. Nastavení jsem odzkoušel už v Budějovicích na výstavišti, což ale není úplně vypovídající pro ostatní erzety. V pátek jsme se trochu trápili v nočních průjezdech, protože máme ještě klasickou světelnou rampu, a ta se na rozbitých cestách hodně chvěla. Chvílemi jsem pořádně neviděl, kam jedeme. Takže to bylo spíše na jistotu. V sobotu odstoupil Filip Ocelka a později i Honza Kundlák, takže jsme rázem ztratili dva soupeře. To ale není úplně výhoda, protože jet, jak se říká na jistotu, je hodně ošemetné a často to vede k nějaké chybě. Obzvlášť, když máte před sebou takovou výzvu jako jsou Malonty. Takže jsem si našel dalšího soupeře v absolutním pořadí a snažil se držet nastavené tempo. Byly to nervy, ale dopadlo to skvěle. Ani jsem netušil, že takový pocit ještě někdy zažiju,“ radoval se v cíli René Dohnal.

S úplně novým vozem startovala dvojice David Štefan a Ondřej Vichtora. I přes problémy s posilovačem řízení a zkoušení nového vozu dokázal David Štefan vyhrát tři rychlostní zkoušky a obsadil druhé místo v cupu a třetí v hodnocení kategorie 2WD. „Zdá se, že se ze mě stává specialista na městské erzety, vyhrál jsem totiž všechny tři testy na českobudějovickém výstavišti,“ říká s úsměvem David Štefan a pokračuje: „myslel jsem, že vyhrajeme i nějakou další erzetu, ale celý víkend jsem se seznamoval s novým vozem. I když se jedná o stejný model, který jsme jeli v posledních dvou sezónách, mám z něho úplně jiný pocit. A je to také první můj závodní speciál, který je úplně nový. V sobotu jsem dojížděl bez serva, které fungovalo jen za studena, takže asi jeden kilometr po startu. To nás stálo druhé místo ve dvoukolkách, ale i tak jsem spokojený,“ komentoval svůj výkon David Štefan.

Velmi vyrovnaný výkon předvedli stejně jako na úvodní Šumavě Miroslav Číž s Jiřím Kalkusem. I když jeli se starším vozem Peugeot 208 R2, dokázali získat třetí pozici v cupu a čtvrté místo ve dvoukolkách. „Na Krumlově jsem startoval pouze jednou, ale to bylo po covidové pauze na podzim, takže za úplně jiných podmínek. Oba dny jsem byl opatrný, protože jsem si nebyl jistý, jestli jsme se úplně všude trefili do rozpisu. Z výsledku mám radost, ale chtěl jsem si ještě více zabojovat s Robertem Hordossym, který ale chytil dvojitý defekt. My jsme měli z toho samého místa také poškozený ráfek, ale pneumatika naštěstí vydržela. Byla to těžká, ale krásná soutěž,“ poznamenal Miroslav Číž.

„Rallye Český Krumlov má vždy skvělou atmosféru a letos to bylo ještě umocněno padesátiletým výročím. Těší mě účast osmi našich posádek na startu, zejména pak s přihlédnutím k tomu, že pět z nich bylo v nové verzi Rally4. Potěšující jsou ale i výsledky našich posádek. René Dohnal jel famózně, stejně jako David Štefan. Letošní Krumlov se zkrátka hodně povedl!“ dodal Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Datum zveřejnění

26.5.2023

Zdroj informací

Stellantis

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.314 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál