CUPRA DarkRebel

CUPRA DarkRebel

CUPRA posouvá hranice automobilového designu premiérou virtuálního sportovního vozu CUPRA DarkRebel.

CUPRA DarkRebel je první studií představenou prostřednictvím prostoru Metahype, který CUPRA vytváří v metaversu. Nový vůz ztělesňuje ducha značky, která je nekonvenčním vyzývatelem a zakládá si na sportovních výkonech a emocích.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, k tomu říká: "Po 5 letech budování značky CUPRA v současném světě nastal čas zamyslet se nad dalším krokem. Nad naším dalším snem. CUPRA DarkRebel je dokonalou interpretací naší vize."

CUPRA DarkRebel maximálně, bez jakýchkoli hranic, vyjadřuje DNA značky CUPRA. Nejedná se o predikci, ale o provokaci, která ukazuje, že design je dialog, nikoli proces.

Design s nefiltrovanou DNA značky CUPRA

Studii CUPRA DarkRebel definují ostré linie a atletické proporce sportovního vozu v kombinaci s prostorovým uspořádáním karosářské verze "shooting brake".

Tvarové řešení přídě je radikální, v dosud nevídaně ostrém pojetí. Nekonečně dlouhá kapota šípovitého tvaru vyvolává maximální dojem rychlosti, zatímco prostor pro cestující je posunut dozadu. Tím vznikly atraktivní proporce.

Charakteristický světelný design s ikonickým trojúhelníkovým motivem značky se v novém pojetí vynořuje z karoserie. Tím vytváří dojem probouzejícího se vozu. Příď se zádí propojuje centrální páteřový prvek jako střed skeletu tohoto sportovního elektromobilu.

CUPRA DarkRebel je řidičsky orientovaným vozem s radikálním interiérem, který obklopuje asymetrickou centrální "páteř" v roli strukturálního středu vozu. Progresivní pojetí umocňují skořepinová sedadla spolu s hrami inspirovaným volantem a řadicí pákou. Tato uživatelská rozhraní umožňují dokonalé splynutí řidiče s vozem v jeden celek.

Nová studie vstupuje svým designem do nové dimenze, v níž jsou touhy, emoce a snahy o posouvání hranic hnacími sílami značky CUPRA.

Hyper Configurator

CUPRA překonává se studií CUPRA DarkRebel omezení daná hmotou a rozšiřuje design do nehmotné sféry. Výsledkem jsou ještě intenzivnější zážitky. Potenciál virtuálního světa zvyšuje kreativitu, podporuje fantazii a zesiluje smyslové vnímání.

CUPRA proto vytvořila virtuální laboratoř s označením Hyper Configurator, v níž mohou uživatelé popustit uzdu své tvořivosti, aniž by byli omezováni limity fyzické uskutečnitelnosti v hmotném světě.

Hyper Configurator umožňuje uživatelům interagovat v různých virtuálních prostředích a s vynikajícími výsledky experimentovat při vytváření dosud nevídaných barev, materiálů a povrchových úprav. Hyper Configurator značky CUPRA poskytuje nástroje k vyjádření nevyjádřeného. Všichni členové Kmene CUPRA tak mohou vytvářet své vlastní, osobité verze nové studie. Mimo jiné tím také ovlivní finální design fyzického modelu, který bude představen v blízké budoucnosti.

Hyper Configurator umožní v závislosti na uživatelem vybraném stupni "exponenciality", sahajícím od realismu až po fantazii, dynamicky měnit některé atributy vozu a okolí, například barvy, grafické prvky a efekty příslušného modelu.

Hyper Configurator nabízí uživatelům výběr ze 3 prostředí s označením "Exponential square", "Exponential cube" a "Exponential infinite". V těchto nastaveních mohou studii přetvářet a sestavit si vlastní verzi studie CUPRA DarkRebel:

  • Exponential square: V tomto prostředí čekají na členy Kmene CUPRA původní hodnoty, z nichž vychází design značky CUPRA. Hyper Configurator v tomto případě umožňuje pracovat s drsnými strukturami a zemitými barvami inspirovanými přírodninami, jakými jsou minerály a kameny.

  • Exponential cube: Toto prostředí je určeno pro všechny fanoušky se slabostí pro svět motoristického sportu. Zde lze experimentovat s digitální estetikou neonu, například s žhnutím, algoritmickými pohyby, parametrickými geometriemi a fluorově zbarvenými světly.

  • Exponential ∞: Nejvyšší úroveň "exponenciality" je odpoutána od reality a obsahuje snový, nadpozemský a neskutečný vesmír bez omezení známých z fyzického světa. Tomuto prostředí a vybraným materiálům dominuje nadpozemský charakter, který vytváří v plném rozsahu realizovaný metaverse.

Po dokončení konfigurace mohou uživatelé sdílet video se svým jedinečným modelem.

DarkRebel bude svým jedinečným designem a nejmodernější technologií vynikat jako jasné poselství.

Zůstaňte naladěni. Jakmile budou od uživatelů shromážděny veškeré konfigurace, které ovlivní finální design vozu, fyzická verze studie CUPRA DarkRebel bude brzy následovat.

Datum zveřejnění

28.4.2023

Zdroj informací

CUPRA

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2292 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál