LEGO® Technic™ Peugeot 9X8: hravá podoba závodního vozu

LEGO® Technic™ Peugeot 9X8: hravá podoba závodního vozu

Tým Peugeot TotalEnergies, který v loňském roce představil revoluční hypercar 9X8, se pustil do nové výzvy. Tou je přetvořit Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO® Technic™. Automobilovým nadšencům a milovníkům stavebnice LEGO se tak otvírá nová fascinující a originální forma závodního speciálu: LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans.

Konstruktérské týmy LEGO Group a Peugeot Sport se rozhodly předvést své dovednosti a vytvořily přesnou verzi průkopnického vozu 9X8 Hypercar v měřítku 1:10. Tento nový model LEGO Technic je originální miniaturou modelu 9X8 a podtrhuje osobitý charakter tohoto vozu – od elegantní siluety až po zelenožluté prvky na karoserii.

V LEGO modelu byly v přesném měřítku reprodukovány prvky reálného vozu jako například hybridní pohon, výkonné odpružení či elegantní profil. Působivé detaily, jako je motor V6 a světelné prvky svítící ve tmě, dodávají vozu skutečný rozměr automobilových závodů.

Kasper René Hansen, designér skupiny LEGO, k tomuto jedinečnému produktu, který se skládá z 1 775 dílků, uvedl: „Naše dvě značky se spojily a vytvořily produkt, který oslavuje novou éru hybridních závodů a inženýrství. Ztvárnit tvary a detaily tak elegantního vozu pomocí dílků LEGO Technic nebylo snadné, ale bylo mi ctí na tomto projektu kreativně spolupracovat s týmem Peugeot TotalEnergies. Jsem hrdý na to, že jsme společně dokázali postavit skutečný hypercar v podobě LEGO Technic.“

Olivier Jansonnie, technický ředitel Peugeot Sport: „Naše technická spolupráce se skupinou LEGO začala v lednu 2022, tedy pět měsíců před představením vozu Peugeot 9X8. Trvalo nám rok, než jsme společně s technickým a designérským týmem dopracovali projekt a mohli jsme přímo přenést technické detaily vozu Peugeot 9X8 do modelu LEGO Technic. Pro obě značky bylo velmi důležité vytvořit co nejrealističtější model. Týmy Peugeot, Peugeot Sport a LEGO se mnohokrát sešly, aby doladily vývoj zavěšení a hybridních systémů, které nelze převzít jen z fotografií. Děkujeme skupině LEGO za tento projekt, jsme velmi hrdí a ohromeni konečným výsledkem, který překonává vše, co jsme si dokázali představit.“

Tento nejnovější přírůstek do řady LEGO Technic měří po kompletním sestavení více než 13 cm na výšku, 22 cm na šířku a 50 cm na délku a jistě nadchne jak příznivce motoristického sportu, tak fanoušky stavebnic LEGO.

Stavebnice LEGO® Technic™ Peugeot 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar bude od 1. května k dostání v prodejnách LEGO a na www.lego.com a také v síti prodejců Peugeot.

Informace o produktu: (42156)

Rozměry: výška 13 cm, délka 50 cm a šířka 22 cm.

Název produktu: LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar

Počet dílků: 1 775

Cena: 199,99 €

Datum zveřejnění

14.4.2023

Zdroj informací

Peugeot

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2507 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál