V Česku odstartoval Toyota Yaris Cup

V Česku odstartoval Toyota Yaris Cup

Na začátku dubna v rámci Valašské Rallye odstartoval prvním závodem oficiální pohárový seriál Toyota Yaris Cup, který je součástí Mistrovství ČR v rallye. Pohár se letos uskuteční v rámci dalších sedmi tuzemských rallyeových podniků. Dalším závodem bude 21. až 23. dubna Rallye Šumava Klatovy. Promotérem poháru je společnost X Shift Gearboxes.

Toyota Yaris Cup je určený pro závodní vozy GR Yaris podle mezinárodní homologace FIA. Výchozí model je velkosériově vyráběný model Toyota GR Yaris, splňující homologační kritéria FIA pro skupinu A. Základem je vůz s pohonem čtyř kol a s přeplňovaným motorem o objemu 1618 ccm, který byl vyvinut na bázi Toyota GR Yaris, a který je výhradně vyhrazen pro používání v rallye.

„Jde o unikátní možnost, jak si zazávodit v tuzemském rallyeovém šampionátu za finančně dostupných podmínek," říká iniciátor podniku František Macho ze společnosti X Shift Gearboxes.

Účastníkem poháru se může stát jezdec, který vlastní platnou mezinárodní licenci AČR stupně ITC-R pro aktuální rok. V konečném pořadí budou vyhodnoceny posádky dle počtu dosažených bodů v jednotlivých závodech seriálu. V případě rovnosti bodů bude pořadí určeno podle počtu prvních, druhých, popřípadě následujících míst.

Datum zveřejnění

9.4.2023

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2757 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál