Tým Peugeot 9X8 čelil v Sebringu těžké zkoušce

Tým Peugeot 9X8 čelil v Sebringu těžké zkoušce

Paul Di Resta za volantem vozu Peugeot 9X8 s číslem 93 a Loïc Duval za volantem vozu s číslem 94 se postavili na start závodu 1000 mil Sebringu, který odstartovala slavná americká jezdkyně Lyn Saint Jamesová. Jezdci týmu Peugeot TotalEnergies startovali ze čtvrté a páté řady, uprostřed velmi silného startovního pole, v němž bylo dalších šest výrobců z celého světa.

Oba vozy Peugeot 9X8 měly v první hodině závodu technické problémy s ovládáním převodovky. Problémy byly identifikovány a pro příští závod budou vyřešeny. Vůz Peugeot 9X8 č. 93 se po opravě vrátil na trať a zajel celou řadu kol až do poslední hodiny závodu, kdy se objevil problém se startérem, který byl ale rychle odstraněn, a vůz mohl závod dokončit.

Vůz Peugeot 9X8 č. 94 byl po problému s hybridním systémem odstaven. Tým postupoval podle předpisů FIA a přijal nezbytná bezpečnostní opatření. Vůz se po analýze a úplném vyřešení problému, kdy bylo jisté, že je zcela bezpečný, vrátil na trať.

I když bylo pro vozy Peugeot 9X8 obtížné dohnat ztrátu, díky nasazení jezdců se jim podařilo v některých stintech v závislosti na podmínkách na trati, které nebyly pro vozy Peugeot 9X8 příznivé, zvýšit výkonnost.

Oběma vozům se nakonec podařilo vrátit do tempa, které se pro tento závodní víkend očekávalo, a oba cílovou pásku mezinárodního závodního okruhu v Sebringu protnuly. Nebyl to výsledek, pro který si tým Peugeot TotalEnergies přijel, a proto je zklamaný, že závod neodrážel práci, kterou všichni na vozech odvedli. Od zítřka se bude v práci pokračovat, aby se získané poznatky využily pro další vývoj, kterým musí vozy projít do června, kdy se pojede závod 24 hodin Le Mans. Rádi bychom také pogratulovali týmu Toyota Gazoo Racing k prvnímu vítězství v letošní sezóně. Tým se sejde opět za deset dní při testování v Le Castellet, aby v Portimau na druhém kole šampionátu FIA WEC, které se pojede 15. a 16. dubna, dosáhl lepšího výkonu.

Olivier Jansonnie – technický ředitel týmu Peugeot TotalEnergies: „Co se týče samotného výkonu, byli jsme na stejné úrovni jako v kvalifikaci, což dobře ukazuje, co nám celý víkend chybělo. Pokud jde o spolehlivost, dva problémy, se kterými jsme se potýkali, jsou u obou vozů stejné, a jsou to problémy, o kterých víme, a jejich řešení bude brzy k dispozici pro další závody. Jezdci ze své strany vydali ze sebe to nejlepší, aby vůz posunuli až na hranice jeho možností. Tým udělal celkově velký pokrok, a s tím jsem spokojený. Věděli jsme, že když sem přijedeme bez předchozího testování, bude to těžké, ale byla to naše volba. Nyní budeme muset vše podrobně analyzovat a vrátit se s lepší úrovní výkonu.“

Paul Di Resta – Peugeot č. 93: „Byl to těžký a náročný závod. Objevili jsme řadu problémů a zjistili jsme, jak si stojíme v porovnání s konkurencí. V dnešní době je to velmi silně zastoupená kategorie a my se musíme vyrovnat s realitou, která neodráží to, jakou práci tým odvedl. Chci všem ze srdce poděkovat a teď musíme dál spolupracovat, dělat to nejlepší, co umíme, a posunout se výš. Přijet sem do Sebringu byla velká výzva, jsem si vědom toho, co je k vítězství v tomto závodě potřeba. Teď musíme bilancovat, analyzovat a za deset dní se vrátíme k testování a pak k závodění před Le Mans.“

Gustavo Menezes – Peugeot č. 94: „Jsem samozřejmě zklamaný z konečného výsledku, který neodráží tvrdou práci a nasazení, které tým v posledních dvou týdnech vynaložil, nevyspání a úsilí vložené do vozů. Dojeli jsme na očekávané výkonnostní úrovni, ale ta zjevně není pro závod 24 hodin Le Mans dostatečně vysoká. Víme také, že jsme se hodně naučili. Navzdory technickým problémům jsme byli schopni najet na trati hodně kilometrů a objevili jsme problémy, na kterých musíme zapracovat pro nadcházející závody v Evropě. Nakonec jsem vzhledem k našemu umístění se svým výkonem spokojený. Odjel jsem dva dobré stinty a předvedl jsem nejlepší výkon, jakého jsem byl schopen.“

Datum zveřejnění

23.3.2023

Zdroj informací

Peugeot

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2316 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál