ADAC Opel Rally Junior Team a Opel Corsa Rally4 míří za dalšími úspěchy v nové sezoně ME v automobilových soutěžích

ADAC Opel Rally Junior Team a Opel Corsa Rally4 míří za dalšími úspěchy v nové sezoně ME v automobilových soutěžích

ADAC Opel Rally Junior Team se v sezoně 2023 opět utká s evropskou elitou: Zkušený rallyový tým Stohl Racing jako obhájce titulu v juniorském evropském šampionátu Junior European Rally Championship (JERC) nasadí v roce 2023 opět výkonný speciál Opel Corsa Rally4 a místo za volantem dostane Timo Schulz, loňský vítěz šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup. Se čtyřmi vítězstvími a pěti místy na stupních vítězů zanechal 23-letý Němec výraznou stopu v loňské druhé sezóně světově prvního rally šampionátu elektrických vozů ADAC Opel e-Rally Cup a zajistil si tak postup do týmu ADAC Opel Rally Junior Team. V juniorském evropském šampionátu JERC se nyní utká s nejlepšími rally talenty kontinentu.

Na Tima Schulze a jeho kolegy čeká v JERC 2023 šest náročných soutěží. Už první polovina sezony slibuje, že bude extrémně náročná, protože soutěže v Polsku, Lotyšsku a ve Švédsku se pojedou šotolině. Následovat budou tři asfaltové rallye: v Itálii, České republice a v Maďarsku. Timo Schulz se před začátkem sezony JERC zúčastní testovací soutěže v Maďarsku, aby se připravil na šotolinové výzvy, se kterými dosud nemá velkou zkušenost.

„Opravdu se na tuto sezonu těším, ale mám také velký respekt,“ říká Timo Schulz. „Každý, kdo sledoval JERC v posledních letech, ví, že má extrémně vysokou úroveň. Bylo by troufalé tvrdit hned na začátku sezony, že jsem jedním z uchazečů o vítězství – zvlášť, když se první tři podniky jedou na šotolině. Mým cílem je co nejrychleji se vyrovnat lídrům a ucházet se o místa na stupních vítězů. Předpoklady mám výborné: Corsa Rally4 je jedním z nejrychlejších vozů ve své třídě, tým Manfreda Stohla mi poskytuje nejlepší podporu a můj spolujezdec Michael Wenzel mi dává důvěru svými obrovskými zkušenostmi. Už se nemůžu dočkat první soutěže!“

Michael Wenzel je jedním z nejzkušenějších soutěžních spolujezdců v Německu. Šestačtyřicetiletý závodník z Mehlingenu ve spolkové zemi Porýní-Falc absolvoval svou první rally už v roce 1996 a od té doby vedl řadu špičkových německých jezdců. Spolu s Markusem Fahrnerem vyhrál Wenzel v roce 2013 první mistrovský titul v ADAC Opel Rally Cupu.

Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport, si od Tima Schulze hodně slibuje, ale zároveň varuje před přehnanými očekáváními: „Timo v roce 2022 v ADAC Opel e-Rally Cupu prokázal, že dokáže podávat vynikající výkony v nejrůznějších podmínkách a to i pod velkým tlakem. Víme, jak vysoko se hraje na juniorském evropském šampionátu, takže Timo si na tuto laťku musí rychle zvyknout. Celý tým ho bude podporovat!“

ADAC Opel e-Rally Cup jako první krok do týmu ADAC Opel Rally Junior

S týmem ADAC Opel Rally Junior Team již oba partneři – automobilka Opel a autoklub ADAC – slavili řadu triumfů: Pět titulů mistra Evropy (Emil Bergkvist/Švédsko - 2015, Marijan Griebel/Německo - 2016, Chris Ingram/Velká Británie - 2017, Mārtiņš Sesks/Lotyšsko – 2018, Laurent Pellier/Francie - 2022) dokazuje efektivitu společného rozvoje talentů. Bateriový lokálně bezemisní elektromobil Opel Corsa-e Rally se etabloval jako perfektní vůz pro juniorský rally pohár. Udržitelný, na budoucnost orientovaný koncept a vzrušující soutěže nabízejí mladým jezdcům a týmům ideální platformu, jak se prosadit do vyšších tříd. Loni to jasně dokázal vítěz ADAC Opel e-Rally Cupu 2021 Laurent Pellier: Tento nadějný Francouz vloni postoupil do ADAC Opel Rally Junior Teamu, posadil se za volant Corsy Rally4 o výkonu 156 kW/212 k - a zcela ovládl mistrovství Evropy juniorů 2022 když zvítězil v pěti ze šesti soutěží.

Kalendář Junior European Rally Championship 2023 (JERC)

19.-21.05. Rally Poland, Mikołajki PL
16.-18.06. Rally Latvia, Liepāja LV
06.-08.07. Royal Rally of Scandinavia, Karlstad S
28.-30.07. Rally di Roma Capitale, Fiuggi I
18.-20.08. Barum Czech Rally Zlín, Zlín CZ
06.-08.10. Rally Hungary, Nyíregyháza H

Datum zveřejnění

14.3.2023

Zdroj informací

Opel

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2938 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál