Nasser Al-Attiyah a Klara Anderssonová se připravují na Extreme E v poušti i na sněhu

Nasser Al-Attiyah a Klara Anderssonová se připravují na Extreme E v poušti i na sněhu

Klara Anderssonová hledá při ostré jízdě na ledu a sněhu v mrazivém počasí ve švédském Pite Havsbadu limity svého závodního vozu Tavascan XE. Nasser Al-Attiyah mezitím sjíždí duny ve 4500 kilometrů vzdálené katarské poušti poté, co vybojoval své páté vítězství v Rallye Dakar.

Oba jezdci týmu ABT CUPRA XE odvedli v posledních dvou závodech loňské sezony mistrovství Extreme E skvělé výkony - v Chile skončili na stupních vítězů a v posledním podniku v Uruguayi zvítězili - a nyní se připravují na nejextrémnější elektrickou výzvu, kterou přinese nová sezona Extreme E. Je to příběh kontrastů, které se vzájemně zesilují a které žene dopředu stejný nezastavitelný impulz.

Vyvážený tým

Písek a sníh; horko a chlad; zkušenosti a mladý talent. Nasser a Klara tvoří duo extrémů, které se dokonale doplňují: "Mám velkou radost, že budu v týmu znovu s Nasserem, který je legendou motoristického sportu. Už v Chile a Uruguayi bylo jasné, že jsme dobrý tandem," říká Klara Anderssonová. Švédská jezdkyně se oficiálně stala členkou týmu ABT CUPRA XE po svých vynikajících výkonech v posledních dvou závodech loňské sezony. "Pocházíme z velmi odlišného prostředí, jsme zvyklí na různé terény a naše silné stránky se vzájemně doplňují," říká. Nasser k tomu dodává: "Tvoříme dobrý tým; spojuje nás stejná vášeň pro motoristický sport."

Extrémní přípravy

"Chceme-li úspěšně zvládnout elektrickou odyseu, musíme trénovat tělo i mysl," vysvětluje Nasser Al-Attiyah. Proto testují své řidičské dovednosti na nejrůznějších površích od ledu až po písečné duny. "Sníh je pro trénink ideálním terénem, protože je velmi kluzký, což vás nutí přizpůsobovat svou techniku řízení. Je to perfektní nástroj, chcete-li se zdokonalovat jako jezdec," říká Klara. "Nejoblíbenějším místem pro mé tréninky je poušť. Pro profesionálního jezdce není písek od sněhu tak odlišný, jak by se mohlo zdát, a po písečných dunách můžete také 'surfovat'," dodává Nasser. Tavascan XE, který se letos představí v novém barevném designu, podle Klary "zvládne téměř cokoli - je tak velký a výkonný, že je radost ho řídit". "Jeho zrychlení je neuvěřitelné v jakémkoli terénu," dodává Klara.

První výzva sezony: Desert X Prix

"První závod v jakékoli disciplíně je vždy těžký, ale pojedeme na plný plyn," říká Nasser. CUPRA v nové sezoně Extreme E zintenzivňuje své zaměření na elektrický motoristický sport. Nadcházející podnik v saúdskoarabském Neomu se uskuteční ve dnech 11. až 12. března a zaručeně vyvolá extrémní emoce. "Tvrdě jsme trénovali, abychom v této sezoně odváděli 100% výkony od startu až do cíle," dodává Klara. "Jsme silný tým a chystáme se bojovat o titul," uzavírá.

Datum zveřejnění

3.3.2023

Zdroj informací

Cupra

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2773 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál