Tým DS PENSKE zahájil oficiální testy Formule E a jako záložní jezdec se k němu přidal i Oliver Turvey

Tým DS PENSKE zahájil oficiální testy  Formule E a jako záložní jezdec se k němu přidal i Oliver Turvey

Světový šampionát ABB FIA Formula E se vrací k tradičním předsezónním testům, které se uskuteční od 13. do 16. prosince na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii.

Zítra tak oficiálně začíná éra Gen3. Po několika měsících věnovaných vývoji a ladění vozů Formule E třetí generace se 11 týmů přihlášených do 9. sezóny poprvé utká ve třech dnech měřených tréninků. Jedná se o sérii zásadních testů, v níž má tým DS PENSKE sestavu tvořenou nejúspěšnějšími jezdci na celém startovním roštu, kterou tvoří úřadující mistr světa Stoffel Vandoorne a jediný dvojnásobný šampion FE Jean-Eric Vergne, (2018 a 2019).

V rámci předsezónního testování byl záložním jezdcem a sportovním poradcem týmu DS PENSKE jmenován Oliver Turvey. Tento britský jezdec, který je bývalým vývojovým jezdcem Formule 1 a celých osm sezon se účastnil Formule E, poskytne týmu své bohaté zkušenosti a usedne za volant vozu DS E-TENSE FE23 v případě, že se některý z pravidelných jezdců nebude moci závodu účastnit.

Několik hodin před prvními oficiálními jízdami 22 vozů Formule E třetí generace mají společnosti DS Automobiles (dvojnásobný šampion v letech 2019 a 2020) a PENSKE AUTOSPORT k dispozici jednu z nejsilnějších posádek na startovním roštu, která bude bojovat o vítězství ve 100% elektrickém seriálu.

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance: „V posledních měsících jsme intenzivně pracovali na přípravě našeho vozu DS E-TENSE FE23. Vývoj tohoto vozu třetí generace Formule E si vyžádal velké nasazení celého týmu, který se soustředil na nejmenší detaily. Testy ve Valencii jsou proto klíčové, protože se poprvé utkáme s jinými týmy! Jsme také rádi, že můžeme přivítat Olivera Turveyho jako záložního jezdce a sportovního poradce. Jeho bohaté zkušenosti z Formule E posílí naši už tak silnou sestavu!“

Jay Penske, šéf týmu DS PENSKE: „Oliver do týmu přináší nejen neuvěřitelné zkušenosti, ale také bystrého závodního ducha. Má všechny vlastnosti, které jsme pro tuto roli hledali. Je zkušený a v posledních několika sezónách prokázal svůj talent. Těšíme se na spolupráci s ním v deváté sezóně i v dalších letech.“

Oliver Turvey, rezervní jezdec a sportovní poradce DS PENSKE: „Mám obrovskou radost z toho, že se jako záložní jezdec a sportovní poradce přidávám k DS PENSKE. Připojit se k týmu, který vyhrál šampionát, a k jednomu z nejúspěšnějších výrobců v historii FE je skutečná čest. Těším se na úzkou spolupráci s Jean-Érikem, Stoffelem a celým týmem a na to, že využiji svých zkušeností ze seriálu, abych jim na začátku éry Gen3 pomohl bojovat o další tituly.“

Klíčové údaje od zapojení společnosti DS Automobiles do Formule E:

• 89 závodů
• 4 vítězné tituly
• 15 vítězství
• 44 pódiových umístění
• 21 pole position

Datum zveřejnění

13.12.2022

Zdroj informací

DS Automobiles

Fotogalerie

Výběr jazyka

Naše projekty

Facebook

SAČR

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Page generated in 0.04 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál