CUPRA posiluje svou účast v elektrickém motoristickém sportu a spolu s ABT vstoupí do Formule E

CUPRA posiluje svou účast v elektrickém motoristickém sportu a spolu s ABT vstoupí do Formule E

Značka CUPRA již čtyři roky přetváří svou touhou po vítězství motoristický sport. Nejprve vyvinula první 100% závodní cestovní elektromobil na světě, e-Racer, a následně slaví úspěchy v mistrovstvích, jakými jsou seriály FIA ETCR a Extreme E. CUPRA je značkou, která má závodění ve své DNA a současně se snaží uskutečňovat své velké ambice v oblasti trvale udržitelného motoristického sportu.

Značka CUPRA - která má ambici stát se zcela elektrifikovanou značkou do roku 2030 - je nyní připravena na další fázi svého vývoje a spolu s ABT vstoupí v sezoně 2023 do nejprestižnějšího seriálu závodů pro elektricky poháněné vozy, do Formule E. Pro značku CUPRA, která usiluje o transformaci světa motoristického sportu, se jedná o přirozený krok, jenž potvrzuje, že elektrifikace a sportovní výkony se vzájemně dokonale potvrzují.

ABB FIA Formule E - celosvětově první mistrovství světa FIA pro elektromobily a jediný sport, který je od svého založení certifikován s nulovou emisní bilancí - a značka CUPRA sdílejí stejnou DNA a oslovují rozmanité publikum se společným postojem. Je to skupina tvořená fanoušky vyspělé techniky a inovací, v níž fyzický svět splývá s tím digitálním. Formule E je stejně jako CUPRA přítomna v metaversu s oficiální blockchainovou závodní hrou a obě značky oslovují jednotlivce, kteří oceňují trvalou udržitelnost a mají vášeň pro závody a sportovní výkony.

"Závodění tvoří základ DNA značky CUPRA - a ve společnosti CUPRA toužíme po vítězství," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti CUPRA.

"Nastal správný čas pro další velký skok vpřed. Vstupujeme proto do nejvyšší kategorie světového elektrického motoristického sportu. Nemohu se již dočkat, až uvidím tým ABT CUPRA Formule E bojovat v srdci nejikoničtějších globálních velkoměst. Vstup do Formule E, jedinečné platformy pro motoristický sport, umocňuje naši ambici stát se opravdu globálně významnou značkou s cílem inspirovat svět z Barcelony."

Pro sezonu 2023 podepsali smlouvu jezdci Robin Frijns (Nizozemí) a Nico Müller (Švýcarsko). Účast týmu ABT CUPRA Formule E v "královské třídě" všech elektromobilových závodních platforem bude mít obrovský vliv na značku díky technickým inovacím, které lze ve Formuli E globálně prezentovat. ABT a CUPRA upevní svůj vztah jako hlavní partneři v týmu. Technologii pohonu dodá Mahindra Racing.

CUPRA je již partnerem společnosti ABT v Extreme E. Obě značky jsou průkopníky elektrických závodů. ABT dosáhl velkých úspěchů se svým vlastním týmem ve Formuli E a CUPRA začala svou cestu do elektrického motoristického sportu vývojem prvního cestovního elektromobilu na světě, který dostal označení e-Racer. Jejich pokračující partnerství je důkazem sdílené vize značek CUPRA a ABT směřující k přeměně světa motoristického světa prostřednictvím elektrifikace.

CUPRA vstoupila se závodním vozem e-Racer do mistrovství FIA ETCR World Cup - prvního mistrovství na světě pro závodní cestovní elektromobily - v němž tým získal v sezonách 2021 a 2022 oba mistrovské tituly v hodnoceních jezdců i konstruktérů. V roce 2022 obsadili jezdci týmu CUPRA EKS první tři místa v konečném pořadí. Závodní vůz CUPRA e-Racer byl zdaleka nejrychlejším a nejspolehlivějším elektromobilem ve startovním poli druhým rokem v řadě.

Účast v Extreme E - globálním seriálu terénních závodů pro elektrická SUV, který upozorňuje na přírodní regiony ohrožené změnou klimatu - je dalším krokem značky CUPRA na cestě k elektrifikované produktové řadě do konce tohoto desetiletí. Značka CUPRA navíc sdílí přesvědčení organizátorů těchto závodů o důležitosti upozorňování na problémy, které způsobuje klimatická změna.

V roce 2018 bylo ambicí značky CUPRA přeměnit svět motoristického sportu. Značka CUPRA díky několika přesvědčeným lidem s velkými sny i nadále posouvá hranice sportovních výkonů na závodních tratích a prosazuje nové formáty motoristického sportu, čímž vyvolává nové emoce a vytváří nové zážitky.

Datum zveřejnění

9.12.2022

Zdroj informací

CUPRA

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2663 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál