Maserati MSG Racing odhaluje vzhled Formule E Gen 3

Maserati MSG Racing odhaluje vzhled Formule E Gen 3

Maserati MSG Racing s potěšením odhaluje vizáž Maserati Tipo Folgore Gen3 – prvního plně elektrického závodního vozu v historii Maserati – jenž bude soutěžit v 9. sezóně mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Maserati Tipo Folgore, který byl odhalen v ulicích Modeny, domova Maserati – první italské automobilové značky, jež vstoupila do Formule E – vrací závodění zpět k lidem přímo v srdci města. Maserati Tipo Folgore Gen3, inspirované ikonickým modrým odstínem Trojzubce, je vrcholem elektrizujícího vysokého výkonu, efektivnosti a špičkové technologie, která bude „Race Beyond“, platformou pro přenos inovací z okruhu na silnici.

Prvním závodním vozem nesoucím logo Trojzubce byl vůz Tipo 26, jenž debutoval v roce 1926 na Targa Florio a s Alfierim Maserati za volantem skončil na prvním místě ve své třídě. Nyní, o 96 let později, vstupuje vůz Maserati Tipo Folgore, odvážně znázorňující Trojzubec, do éry elektrifikace a urychluje závazek Maserati k Folgore, značce 100% nové elektrické řady.

Nová vizáž Maserati Tipo Folgore byla vytvořena tak, aby poskytla moderní a čistý vzhled. Trojzubec Maserati je přirozeně nápadný na kuželovité přídi vozu a je doplněn logem Maserati Corse s italskou trikolórou umístěným na obou stranách přepážky rámu.

Gen3 bude dosud nejrychlejším a nejúčinnějším vozem Formule E, s předními a zadními pohonnými jednotkami dodávajícími 600 kW rekuperační energie a s 95% energetickou účinností, která umožňuje, aby více než 40 % energie použité při závodě pocházelo pouze z rekuperačního brzdění. Znalost závodního okruhu, technologie a software používané ve Formuli E jsou klíčovou součástí této schopnosti soutěžit a s blížícím se představením řady Folgore se přenesou do špičkových silničních vozů Maserati.

Maserati Tipo Folgore brzy zamíří do španělské Valencie na předsezónní testy, než se 14. ledna 2023 vydá na okruh Autodromo Hermanos Rodriguez City v Mexico City, kde otevře kalendář 17 závodů a začátek průlomové sezóny v nové éře elektrických závodů.

Datum zveřejnění

6.12.2022

Zdroj informací

Maserati MSG Racing

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2304 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál