Hankook a Formule E slaví začátek partnerství

Hankook a Formule E slaví začátek partnerství

Od příští sezóny bude společnost Hankook novým a exkluzivním technologickým partnerem a dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa ABB FIA Formule E. Na akci v The Swarovski Crystal Worlds v Rakousku Hankook oficiálně představila nově vyvíjené závodní pneumatiky Hankook iON hostům a zástupcům Formule E a také mezinárodním médiím.

Nová pneumatika byla vyvinuta v úzké spolupráci se soutěžní sérií a je zaměřena zejména na splnění potřeb udržitelnosti Formule E a budoucnosti e-mobility, samozřejmě bez kompromisů v oblasti motoristického sportu. Téměř 30 procent nové pneumatiky, která je speciálně přizpůsobena pro třetí generaci závodních vozů Formule E, je vyrobena z udržitelných materiálů. Týmy Formule E mají v současné době přístup k variantě pneumatik, kterou lze používat na suchu i na mokru, aby se dále šetřily zdroje. Dalším průkopnickým krokem je navíc dlouhá životnost pneumatiky. Po příslušných soutěžních víkendech Hankook kompletně recykluje každou sadu pneumatik, aby byl šampionát maximálně udržitelný.

Fanoušci motoristického sportu poprvé uvidí pneumatiky Hankook v závodních podmínkách na Mexico City E-Prix 14. ledna 2023, kde se očekává, že 40 000 diváků zaplní tribuny pro první závod v nové éře Gen3. Další informace o zapojení společnosti do formule E najdete na nově vytvořené webové stránce pro motoristický sport značky Hankook na adrese www.hankook-motorsports.com/en.

Sool Lee, předseda představenstva a generální ředitel Hankook Tire & Technology: „Před dobrými třemi lety jsme se ve společnosti Hankook rozhodli stát od sezóny 2023 oficiálním technologickým partnerem a dodavatelem pneumatik pro pravděpodobně nejprogresivnější, nejmodernější a nejudržitelnější závodní sérii na světě. Filozofie značky Hankook a naše strategická orientace na stále udržitelnější budoucnost také odráží ducha a DNA Formule E. Společně pokročíme a významně ovlivníme vývoj moderního motorsportu v příštích letech.“

Generální ředitel Formule E Jamie Reigle: „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat společnost Hankook na mistrovství světa ABB FIA Formule E. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s globálním hráčem uznávaným jako výrobce špičkových pneumatik, který žije a dýchá motoristickým sportem jako základním aspektem své firemní filozofie. Rozsáhlé zkušenosti společnosti Hankook z práce se soutěžními týmy na okruzích po celém světě, její průkopnické inovace a závazek k udržitelnosti dělají z této společnosti dokonalého partnera pro šampionát a náš nový vůz Gen3.“

Zejména spotřebitelé těží z vývoje nových závodních pneumatik Hankook Formula E, na které upozornil přenos technologie ze závodů na silnici. Se svou řadou nových silničních pneumatik iON pro léto (Hankook iON evo) i zimu (Hankook iON Winter) nabízí tento prémiový výrobce produkty pro mobilitu šetrnou ke zdrojům, které se montují do moderních prémiových elektromobilů. Výrazně nižší valivý odpor pro více km na jedno nabití baterie, vysoká trakce i na mokré vozovce, a velmi dobrý brzdný výkon pro špičkovou bezpečnost a vysokou odolnost výrazně odrážejí základní požadavky, které elektromobily na pneumatiky kladou.

Datum zveřejnění

4.10.2022

Zdroj informací

Hankook

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2383 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál