Na Green Rally Zlín 2022 Peugeot obhájil loňské vítězství

Na Green Rally Zlín 2022 Peugeot obhájil loňské vítězství

Na letošním ročníku Green Rally Zlín značka Peugeot navázala na své loňské vítězství a s vozem Peugeot e-208 opět obsadila první místo jak celkově, tak i v kategorii elektromobilů. O tento triumf se postarala posádka Petr Daniel – Martin Belfín reprezentující tým Unicars CZ. Pro závod zvolili elektromobil Peugeot e-208, celosvětově nejprodávanější elektrický vůz značky Peugeot, který je zároveň ostříleným účastníkem a častým vítězem eco rally.

Soutěž Green Rally Zlín určená pro hybridní a čistě elektrická vozidla proběhla opět souběžně s tradiční Barum Czech Rally Zlín o posledním prázdninovém víkendu. Stejně jako v minulém ročníku i tentokrát čekaly na 23 přihlášených posádek dva dny náročné soutěžní jízdy, ale také nádherných výhledů na typickou valaškou krajinu. Jak první etapa o délce 101 kilometrů, tak i druhá o délce 112,5 kilometrů vedly malebnými vesnicemi a městy, včetně lázeňského města Luhačovice, či Velkých Karlovic ležících na úpatí Beskyd.

První etapa Green Rally Zlín odstartovala v sobotu 27. srpna z centra Zlína. Kromě tradičních zkoušek jízdy pravidelnosti byl do harmonogramu soutěže zařazen také slalom. Ten prověřil zručnost posádek i jízdní vlastnosti samotných vozidel. Petr Daniel a Martin Belfín s vozem Peugeot e-208 si vedli skvěle a první etapu zakončili na druhém místě za favoritem soutěže Michalem Žďárským, který tuto soutěž v loňském roce s vozem e-208 vyhrál.

Druhá etapa začala v neděli 28. srpna v 8:15 hodin. Na programu dne byla jízda pravidelnosti a dále také dvě jízdy zručnosti a dva sprint slalomy. Bylo zřejmé, že bude nutná maximální koncentrace, souhra jezdce a spolujezdce a co nejefektivnější využití řidičských zkušeností. Před Petrem Danielem a Martinem Belfínem, jakožto jedinou dvojicí s vozem Peugeot, stál navíc úkol obhájit barvy značky. Nemohli si dovolit udělat jedinou chybu. To se jim podařilo na výbornou. Celou druhou etapu zvládli bez jediného zaváhání a s přehledem získali celkové první místo.

Datum zveřejnění

16.9.2022

Zdroj informací

P Automobil Import s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2387 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál