BIDaCLASSICS

Na Green Rally Zlín 2022 Peugeot obhájil loňské vítězství

Na Green Rally Zlín 2022 Peugeot obhájil loňské vítězství

Na letošním ročníku Green Rally Zlín značka Peugeot navázala na své loňské vítězství a s vozem Peugeot e-208 opět obsadila první místo jak celkově, tak i v kategorii elektromobilů. O tento triumf se postarala posádka Petr Daniel – Martin Belfín reprezentující tým Unicars CZ. Pro závod zvolili elektromobil Peugeot e-208, celosvětově nejprodávanější elektrický vůz značky Peugeot, který je zároveň ostříleným účastníkem a častým vítězem eco rally.

Soutěž Green Rally Zlín určená pro hybridní a čistě elektrická vozidla proběhla opět souběžně s tradiční Barum Czech Rally Zlín o posledním prázdninovém víkendu. Stejně jako v minulém ročníku i tentokrát čekaly na 23 přihlášených posádek dva dny náročné soutěžní jízdy, ale také nádherných výhledů na typickou valaškou krajinu. Jak první etapa o délce 101 kilometrů, tak i druhá o délce 112,5 kilometrů vedly malebnými vesnicemi a městy, včetně lázeňského města Luhačovice, či Velkých Karlovic ležících na úpatí Beskyd.

První etapa Green Rally Zlín odstartovala v sobotu 27. srpna z centra Zlína. Kromě tradičních zkoušek jízdy pravidelnosti byl do harmonogramu soutěže zařazen také slalom. Ten prověřil zručnost posádek i jízdní vlastnosti samotných vozidel. Petr Daniel a Martin Belfín s vozem Peugeot e-208 si vedli skvěle a první etapu zakončili na druhém místě za favoritem soutěže Michalem Žďárským, který tuto soutěž v loňském roce s vozem e-208 vyhrál.

Druhá etapa začala v neděli 28. srpna v 8:15 hodin. Na programu dne byla jízda pravidelnosti a dále také dvě jízdy zručnosti a dva sprint slalomy. Bylo zřejmé, že bude nutná maximální koncentrace, souhra jezdce a spolujezdce a co nejefektivnější využití řidičských zkušeností. Před Petrem Danielem a Martinem Belfínem, jakožto jedinou dvojicí s vozem Peugeot, stál navíc úkol obhájit barvy značky. Nemohli si dovolit udělat jedinou chybu. To se jim podařilo na výbornou. Celou druhou etapu zvládli bez jediného zaváhání a s přehledem získali celkové první místo.

Datum zveřejnění

16.9.2022

Zdroj informací

P Automobil Import s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2181 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál