Hyundai Janík Motorsport je nejlepším týmem v TCR Eastern Europe

Hyundai Janík Motorsport je nejlepším týmem v TCR Eastern Europe

Tým Hyundai Janík Motorsport se s předstihem stal nejlepším týmem letošního ročníku TCR Eastern Europe. Rozhodly o tom výsledky závodu na Autodromu Most, kde Petr Semerád a Václav Janík získali na závodních speciálech Hyundai i30 N TCR v součtu 23 bodů. Více než roční spolupráce značky Hyundai se závodním týmem tak vyústila v obrovský úspěch. Skvělou sezónu korunoval druhým místem v individuálním hodnocení Petr Semerád.

 

"Týmu Hyundai Janík Motorsport patří obrovská gratulace za předvedený výkon. Ukazuje se, že propojení zkušeností značky Hyundai z motorsportu a zkušeností závodního týmu nese své ovoce. Motorsport je důležitou součástí DNA značky Hyundai, což mimo jiné dokazuje i úspěch modelů i20 N, i30 N a Kona N. Pro nás je spojení se silným a úspěšným domácím týmem logickým krokem a jsme rádi, že si naše sportovní modely oblíbili i profesionálové," Martin Saitz, generální ředitel Hyundai Motor Czech

Tým se dočkal rozhodujícího bodového přídělu hned v první závodní jízdě. Petr Semerád se po startu z chvostu startovního pole dostal až na pódium a získal za třetí místo patnáct bodů. Jeho týmový kolega Václav Janík projel pod cílovou vlajkou jako šestý v pořadí, čímž přispěl dalšími osmi body. Tím zvýšili náskok na Aditis Racing na 73 bodů a o nejlepším týmu TCR Eastern Europe 2022 bylo už před posledním závodem sezóny rozhodnuto. Mladý závodník Petr Semerád také sahal po celkovém vítězství v individuálním hodnocení, když ve své první sezóně proháněl ty nejlepší jezdce. Nakonec skončil v celkovém hodnocení mistrovství na skvělém druhém místě.

Hyundai má v motoristickém sportu bohaté zkušenosti a spolupracuje s týmy v mnoha soutěžích po celém světě. Na pomyslném vrcholu je mimo jiných také tovární tým Hyundai Motorsport, účastník WRC - Mistrovství světa v rallye.

Datum zveřejnění

7.9.2022

Zdroj informací

Hyundai Motor Czech s.r.o.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2161 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál