DS Techeetah úřadující šampion Formule E, představuje v předpremiéře design svého budoucího monopostu

DS Techeetah úřadující šampion Formule E, představuje v předpremiéře design svého budoucího monopostu

Formule E, která se setkala u nejprestižnějších výrobců automobilů s úspěchem, se od příští sezóny stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. Slavná soutěž elektromobilů, jež usiluje o neustálý proces inovací, představuje Gen2 EVO, nový facelift současného automobilu. V rámci aerodynamického vývoje vozu představí společnost DS Automobiles a její partner DS Techeetah designový projekt svého budoucího monopostu.

Společnost DS Automobiles a její sportovní tým DS Performance úspěšně dokončila přechod mezi dvěma generacemi monopostů Formule E. 100% elektrická disciplína prošla mezi roky 2018 a 2019 hlubokou transformací, výkon motoru se zvýšil na 250 kW a baterie na 52 kW, díky čemuž mohou piloti absolvovat celý závod e-Prix bez nutnosti měnit vůz.

DS Techeetah postavil v loňské sezoně na start vozy DS E-Tense FE19, s nimiž získal titul jak v Poháru pilotů, tak v Poháru týmů. Tuto sezónu nasadil na městské okruhy vůz DS E-Tense FE20 (v lednu pódiové umístění v Santiagu) a současně již připravuje další generaci vozu.

Značka DS Automobiles vyvíjí pro avantgardní disciplínu Formule E design svého monopostu pro mistrovství světa 2020/2021. Gen2 EVO, u něhož došlo k úpravě předních a zadních křídel, na kryt motorového prostoru byla přidána „žraločí ploutev“ a byly odstraněny blatníky předních kol, symbolizuje jedinečnost disciplíny a ztělesňuje elektrický motorsport zítřka.

Design vozu Gen2 EVO týmu DS Techeetah, na jehož přípravu dohlížel tým Design Studia DS Automobiles, zohledňuje facelift představený pro sezónu 7 a současně si zachovává černozlaté prvky modelu DS E-Tense FE20. Prémiová značka skupiny PSA, která je držitelkou Poháru pilotů (Jean-Eric Vergne) i týmů (Techeetah) Formule E, posiluje prostřednictvím tohoto nového vzhledu, který napovídá, jak bude její monopost v budoucnu vypadat, vyjádření svého technologického know-how a svého inovativního ducha.

Vůz EVO Gen2 podle Formule E bude představen 3. března 2020 na ženevském autosalonu na stánku FIA, a to za přítomnosti týmu DS Techeetah a jeho pilota Jean-Erica Vergneho, prvního dvojnásobného šampiona Formule E a velvyslance společnosti DS Automobiles.

„Formule E je pro společnost DS Automobiles místem pro experimenty a současně prostorem pro sebevyjádření. Využíváme ji k představení své vize, kdy jsme se do ní zapojili jako první prémiový výrobce, své odbornosti v oblasti elektromobilů, kdy vítězíme v závodech i šampionátech, a svého know-how, kdy napínáme stále více inovativního úsilí do oblasti závodů. To, že jsme prvním týmem, který představuje design budoucího monopostu, je dalším krokem v rámci našeho nasazení.“ Béatrice Foucher, generální ředitelka DS Automobiles

Datum zveřejnění

11.2.2020

Zdroj informací

DS AUTOMOBILES

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3118 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál