Traťoví komisaři se sešli na prahu nové sezony, čekají na nové posily

Traťoví komisaři se sešli na prahu nové sezony, čekají na nové posily

Na 120 traťových komisařů mosteckého autodromu se o uplynulém víkendu sešlo v tiskovém středisku k tradičnímu každoročnímu školení. Už v březnu posílí jejich řady noví adepti na tuto náročnou a odpovědnou práci.

„Kromě toho, že adeptům na traťové komisaře nabízíme přivýdělek, získají i další nepopiratelné výhody. Mohou se po celý rok zdarma účastnit veškerých akcí na autodromu, a to včetně významných mezinárodních závodů. A ze svých postů mají navíc skvělý výhled na trať. Členství jim nabízí také Autoklub ČR, což obnáší i různé bonusové programy, například slevy na autodoplňky,“ vypočítal sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Zájemci o práci traťového komisaře se mohou hlásit na telefonním čísle +420 604 419 519, nebo e-mailové adrese mohelnicky@autodrom-most.cz. Autodrom poptává muže a ženy ve věku od 18 let v dobrém fyzickém stavu, osvědčují se zejména aktivní senioři, lidé pracující na směny či živnostníci s dostatkem volného času. „Kromě osvědčených tradičních závodů a akcí se snažíme každý rok přijít s atraktivními novinkami. Je to pochopitelně přidaná hodnota právě i pro traťové komisaře,“ doplnil Hrneček.

Mezi divácky atraktivní premiéry sezony 2020 patří bezesporu závodní série Maxx Formula, vypsaná pro vozy vysokoobjemových monopostů kategorií Formule 1, GP2, F3000, IndyCar, nebo Super League Formula, vyráběných od 90. let do roku 2010. Skvělou podívanou nabídne i vložená série Tourenwagen Legenden. Fanouškům se v ní představí vozy, jež se v 80. a 90. letech účastnily seriálů DTM, ITC a Superturismo. Jedná se o legendární speciály BMW M3 DTM, Mercedes C-klasse DTM, Alfa Romeo 155 V6 nebo jedinečný prototyp Audi 80 Competition DTM. Obě série budou navíc ve dnech 28. až 30. srpna součástí nejprestižnějšího podniku každoročního kalendáře, kterým je pod názvem Czech Truck Prix evropský šampionát okruhových tahačů (FIA ETRC).

Traťoví komisaři si mohou vyzkoušet svou pozici i na evropských okruzích zvučných jmen. I letos jim německá federace motoristického sportu DMSB nabízí možnost zúčastnit se prestižních podniků včetně šampionátu formule 1 či Moto GP. „Pokud se k tomu některý z našich traťových komisařů odhodlá, budeme jedině rádi. Jejich postřehy a zkušenosti mohou být velmi prospěšné a příkladné. Zároveň si od této praxe slibujeme, že zaujme zejména mladé lidi, kteří by se tak mohli stát adepty na práci traťového komisaře,“ popsal pozitiva zajímavé nabídky Jindřich Hrneček.

Desítky let už odsloužil na autodromu v Mostě v roli traťového komisaře sedmapadesátiletý Miroslav Janouškovec. „Za ta léta jsem už zažil mnoho. Před několika lety například kolizi dvou tahačů, které se v úseku č. 5 do sebe doslova zaklínily. Oddělit je musela těžká technika a jeřáb. Dnes jsem vedoucím odtahové skupiny, a tak mne už jen tak něco nepřekvapí,“ popsal zkušený komisař jeden z mnoha dramatických okamžiků.

I když mezi traťovými komisaři převládají muži, nechybějí ani zde zástupkyně něžného pohlaví. Jednou z nich je i jednačtyřicetiletá Jana Matoušková, kterou na autodrom přivedla její kamarádka. „Našla jsem tu velice přátelský kolektiv, v práci převládá skvělá nálada. Nevlastním sice řidičský průkaz, ale mám ráda všechno, co má motor. Vzhledem k netradičnímu prostředí a ve spojení s dobrou partou je mi práce spíše relaxací,“ svěřila se sympatická žena.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na jeho průběh, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.

Datum zveřejnění

29.1.2020

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2841 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál