BIDaCLASSICS

Shell nabídne zákazníkům zmenšené modely BMW M poháněné slanou vodou

Shell nabídne zákazníkům zmenšené modely BMW M poháněné slanou vodou

Dlouholeté technologické partnerství mezi značkami Shell a BMW se odráží v aktuální kolekci modelů BMW M. Každý zákazník, který od 2. prosince 2019 do 9. února 2020 natankuje na čerpacích stanicích Shell alespoň 30 litrů paliv Shell V-Power, může získat okamžitě jeden ze čtyř modelů poháněných slanou vodou za cenu 59 Kč. V případě natankování stejného množství paliva Shell FuelSave činí doplatek 79 Kč.

Jedinečnou kolekci modelů BMW M pohání slanovodní baterie. Princip pohonu je založen na chemické reakci. Slaná voda sama o sobě energii nevyrábí, ale slanovodní baterie obsahuje malou kovovou destičku, v níž je uložena energie. Jakmile dojde ke kontaktu destičky se slanou vodou, elektrony se dají do pohybu, vzniká elektřina a model BMW M je připraven vyrazit.

Každou slanovodní baterii lze použít dvakrát či třikrát, dohromady po dobu zhruba 30 minut. Po rozložení lze části baterie recyklovat. Jakmile dojde k vyčerpání energie, lze do autíčka dokoupit na čerpací stanici dobíjecí baterii s USB kabelem s efektem podsvícení modelu.

Modely BMW M doplňuje závodní dráha vyrobená ze 100% organického materiálu. Jde o hmotu, která zbyde při lisování třtinové šťávy a jež je také základem etanolu, nejběžnějšího biopaliva na světě. Dráha je velmi variabilní a lze ji postupně rozšiřovat, díky čemuž si její majitelé mohou užít spoustu zábavy, například pořádáním závodů. Cena závodní dráhy nebo dobíjecí baterie činí 79 Kč, ale každý z těchto produktů je možné získat také výměnou za 790 Shell ClubSmart bodů z věrnostního programu.

V kolekci slanovodních autíček od společnosti Shell nalezneme celkem čtyři různé modely BMW, které se navíc mohou těšit přízviskem „M“, odkazujícím na divizi sportovních vozů této vyhlášené bavorské značky. Konkrétně jde o dva „civilní“ vozy (červené kupé BMW M2 a černý kabriolet BMW M4) a dva ryze závodní speciály (BMW M4 MOTORSPORT a BMW M8 GTE).

Originální kolekce modelů BMW M odráží úspěšnou technologickou spolupráci značek Shell a BMW nejen v rámci motorsportu. Do reálných předobrazů těchto modelů výrobce doporučuje tankovat prémiová paliva Shell V-Power, motorové oleje Shell Helix Ultra a Pennzoil Platinum jsou pak partnery závodní divize BMW Motorsport.

Nabídka modelů platí do vyprodání zásob a může se na jednotlivých čerpacích stanicích lišit.

Datum zveřejnění

2.12.2019

Zdroj informací

Shell Czech Republic a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2478 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál