Soutěž amatérských jezdců The Most Challenge vyvrcholí při autoshow

Soutěž amatérských jezdců The Most Challenge vyvrcholí při autoshow

Oblíbená soutěž amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge jde do finále. Poslední šanci promluvit do celkového pořadí mají účastníci soutěže v sobotu 26. října od 09:00 do 17:00 hodin při závěrečných jízdách letošního pátého ročníku. Poté pořadatelé vyhlásí absolutního vítěze i nejúspěšnější jezdce jednotlivých kategorií. The Most Challenge je součástí tradičního rozloučení se závodní sezonou pod názvem The Most AUTOSHOW #10.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. Více informací v propozicích soutěže zde.

V loňském roce organizátoři soutěže zavedli sezonní bodový ratingový systém, který dává větší šanci na slušné umístění včetně absolutního prvenství i majitelům vozů slabších kubatur. Účast v soutěži a dosažení jednotlivých met jsou ohodnoceny body. Absolutním vítězem se stane soutěžící, který jich shromáždí nejvíce. Může se těšit na jízdu v okruhovém závodním speciálu OCR. Druhý v pořadí se může zdarma zúčastnit okruhové školy a bronzová příčka je odměněna kurzem sportovní jízdy. Vítězové jednotlivých vypsaných kategorií N1, N2, N3 a N4 obdrží věcné ceny.

V čele průběžného pořadí soutěžících figuruje Jakub Šimák s vozem Renault Clio, dosud nasbíral 61 bodů. Druhý v pořadí Tomáš Hajšman jezdící s vozem Porsche Cayman dosáhl zatím nejlepšího letošního času 1:48,587 minuty. Na Šimáka ztrácí 21 bodů. S 23 body patří průběžné třetí místo Michaelu Kožíškovi s BMW 335i. Rychlostní rekord soutěže drží Jan Popelář z Prahy. S Mercedesem AMG GTR zajel v roce 2017 v jednom z měřených kol čas 1:48,194 minuty.

Program autoshow nabízí volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu za zvýhodněnou cenu. Novinkou je možnost bonusového pronájmu závodního speciálu OCR. Zájemci si mohou pronajmout i servisní box pro jeden vůz po celou dobu konání akce, což zahrnuje také neomezenou jízdu po dráze a průjezd po boxové komunikaci (pitlane). Pronajmout si lze také profesionální časomíru.

Autoshow chce zabavit všechny členy rodiny, nejmladší návštěvníci mohou využít zázemí dětského dopravního hřiště s funkčními semafory a dalšími atrakcemi jako jsou prolézačky či skluzavka.

Datum zveřejnění

16.10.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2388 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál