DS Techeetah představuje vůz DS E-Tense FE20 pro sezónu 2019/2020 MISTROVSTVÍ ABB FIA Formula E

DS Techeetah představuje vůz DS E-Tense FE20 pro sezónu 2019/2020 MISTROVSTVÍ ABB FIA Formula E

Tým DS Techeetah, vítěz mistrovství ABB FIA Formula E, odhalil dnes svůj vůz pro 6. sezónu.

V sezóně 2019/2020 je sportovní vzhled slavného černozlatého provedení karoserie posílen o černozlatý motiv elegantně umístěný na několika místech automobilu. Vítěznou technologii připomene rovněž vavřínový věnec na každém monopostu a vůz vládnoucího dvojnásobného šampiona Formule E Jean-Érica Vergneho bude ozdoben dvěma zlatými hvězdami oslavujícími jeho dva tituly v kategorii pilotů. Vůz DS E-Tense FE20 v úpravě, která je dílem designérského studia společnosti DS Automobiles, ztělesňuje více než kdykoliv předtím odvahu a výkonnost.

Z technického hlediska je DS E-Tense FE20 výsledkem práce vývojářů vycházející z vlastností dvojnásobného šampiona, modelu DS E-Tense FE19.

Xavier Mestelan Pinon, ředitel divize DS Performance: „Tým využil zkušeností, díky nimž jsme vyhráli oba tituly, pro další rozvoj potenciálu vozu. Naši inženýři optimalizovali většinu prvků, aniž by monopost výrazně předělávali. Došlo k úpravě motoru, měniče a rozdělovací převodovky, ale největší změnou prošly vestavěné systémy. Celé toto ambiciózní výzkumné a vývojové úsilí si klade za cíl nabídnout pilotům auto, s nímž budou moci bojovat o vítězství a obhajobu titulů v nadcházející sezóně, která začíná 22. listopadu v Rijádu.“

Keith Smout, obchodní ředitel týmu DS Techeetah: „DS E-Tense FE20 představuje novou verzi našeho vítězného vozu. Chtěli jsme zůstat věrni minulosti a náš úspěch oslavit a uctít tím, že zachováme ikonické černozlaté provedení. Při pozorném pohledu vám neunikne, že motiv vychází z našeho loga gepardí hlavy, což je připomínkou našich akcí na podporu nadace The Big Cat Sanctuary, která usiluje o záchranu gepardů a dalších velkých kočkovitých šelem. Toto téma, které je blízké našim srdcím, je dnes naléhavější než kdy jindy.“

DS Techeetah

Čínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formule E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited.

V sezóně 2017/2018 získal s tímto týmem Pohár pilotů Jean-Éric Vergne, který společně s André Lottererem zajistil týmu i druhé místo v Poháru týmů Formule E.

Pro sezónu 2018/2019 mistrovství FIA Formule E se Techeetah spojil s DS Automobiles a vznikl tým DS Techeetah.

14. července 2019 zvítězil tým DS Techeetah v Poháru týmů páté sezóny FIA Formule E a Jean-Éric Vergne získal rovněž Pohár pilotů.

Datum zveřejnění

15.10.2019

Zdroj informací

DS AUTOMOBILES

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2852 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál