Za 7:38,585 minuty k čínské „Bráně do nebes“: Volkswagen ID.R stanovil první rekord na hoře Tianmen

Za 7:38,585 minuty k čínské „Bráně do nebes“: Volkswagen ID.R stanovil první rekord na hoře Tianmen

Neobvyklá jízda na limitu, pozoruhodné fotografie a první rekord na úpatí hory Tianmen Mountain! Volkswagen vytyčil se závodním elektromobilem ID.R velký milník v Číně a elektromobilitu posunul doslova na vrchol. Romain Dumas (F) absolvoval 99 ostrých zatáček horské silnice, vinoucí se k hoře Tianmen, za 7:38,585 minuty, což je nový rekord. ID.R je v současnosti držitelem traťových rekordů na Pikes Peaku (USA) a na Festivalu rychlosti v Goodwoodu (GB). Kromě toho také zajel nejrychlejší kolo v kategorii elektromobilů na Severní smyčce Nürburgringu (D). A nyní stanovil nejlepší čas rovněž na hoře Tianmen v Číně. ID.R je zástupcem nové rodiny elektromobilů Volkswagen ID. v motoristickém sportu. První sériově vyráběný model - ID.3* - oslaví světovou premiéru 10. září na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

"Volkswagen novým rekordem se závodním vozem ID.R na opravdu ohromující silnici znovu dokázal, jakých výkonů je elektromobilita budoucnosti již dnes schopna," říká Ralf Brandstätter, provozní ředitel značky Volkswagen osobní vozy. "Nejen, že elektromobily, jako je ID.R, vylepšují etablované rekordy a stanovují nová měřítka - ID.R také ukazuje, jak emocionální a vzrušující je mobilita budoucnosti."

"Tianmen Shan Big Gate Road" na úpatí hory Tianmen je opravdu nevšední výzvou. Romain Dumas přistupoval k "čínské výzvě" o délce 10,906 kilometru až k "Bráně do nebes" - 131,5 metru vysokému skalnímu útvaru - s respektem i odvahou. Celkem 99 zatáček, z nichž některé mají poloměr pouhých šest metrů, je propojeno krátkými rovinkami, ale také rychlými úseky s táhlými zatáčkami, na nichž bylo možné dosáhnout rychlosti jízdy až 230 km/h. Jízda zahrnovala rovněž intenzivní brzdění v extrémně úzkých tunelech. Dumas zvládl tyto extrémní jezdecké výzvy bravurně, a to v novém oficiálním rekordním čase. ID.R je poháněn dvěma elektromotory s celkovým nejvyšším výkonem 500 kW (680 k) a jezdí na speciálně vyvinutých pneumatikách Bridgestone Potenza. Speciálně pro pokus o rekord se závodním vozem ID.R byla na hoře Tianmen vytyčena notářsky ověřená startovní a cílová čára.

Další ohlasy k rekordní jízdě na hoře Tianmen Mountain

Romain Dumas (F), Volkswagen ID.R: "Na tuto rekordní jízdu na hoře Tianmen budu jistě navždy vzpomínat jako na můj nejúžasnější úkol. Jsem hrdý, že jsem s elektromobilem Volkswagen ID.R stanovil rekord v Číně. Vzhledem k nemnoha dostupným informacím a zkušebním jízdám, které jsme předtím absolvovali, to byla enormní výzva. Trať je neuvěřitelně úzká a plná zatáček. Ale díky výkonu elektromobilu ID.R mi jízda přinášela neuvěřitelné potěšení. Na krátkých rovinkách byl velkou výhodou obrovský točivý moment, na rychlých úsecích zvýšila adhezi aerodynamika."

Dr. Stephan Wöllenstein, člen představenstva značky Volkswagen osobní vozy a předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy pro Čínu: "Tímto rekordem na jedinečné silnici, vedoucí k hoře Tianmen Mountain, jsme s naším závoostředí, jež patří mezi typické symboly Číny, bylo úchvatné. ID.R tím potvrzuje kompetence značky Volkswagen v oblasti elektromobility a poskytuje našim zákazníkům vzrušující výhled na naši čistě elektrickou budoucnost."dním elektromobilem ID.R zvládli další výzvu. Vidět závodní vůz v tomto ohromujícím prostředí, jež patří mezi typické symboly Číny, bylo úchvatné. ID.R tím potvrzuje kompetence značky Volkswagen v oblasti elektromobility a poskytuje našim zákazníkům vzrušující výhled na naši čistě elektrickou budoucnost."

"Tato rekordní jízda byla mimořádnou výzvou pro celý tým. S naší expedicí na horu Tianmen jsme vstoupili na panenskou půdu. Trať byla pro závodní vůz, jako je ID.R, velmi neobvyklá a během přípravy a hledání optimálního nastavení vozidla jsme se museli v mnoha ohledech vydat novými směry. Celý tým, od inženýrů přes mechaniky a logistiky až po našeho jezdce Romaina Dumase, se novým podmínkám přizpůsobil během nejkratší doby. Jsem hrdý na to, co náš tým dokázal. Tento rekord zaujme mimořádné místo v historii značky Volkswagen v motoristickém sportu."

* Vozidlo se v Evropě dosud neprodává.

Datum zveřejnění

3.9.2019

Zdroj informací

Volkswagen

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2328 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál