Barum Czech Rally Zlín 2019 před startem

Barum Czech Rally Zlín 2019 před startem

Ve dnech 16. až 18. srpna 2019 se koná již 49. ročník Barum Czech Rally Zlín, největší české automobilové soutěže. A letos po šestatřicáté se jede jako součást seriálu mistrovství Evropy v rally. Svá želízka v ohni bude mít i ACCR Czech Rally Team, jehož jezdci bojují o nejlepší místa v evropském šampionátu. Pořadatelé hlásí opravdu kvalitní startovní pole.

Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky celkem 137 soutěžících z 25 států, v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) pojede 84 posádek. To řadízlínskou rally opět do pozice nejkvalitněji obsazené soutěže starého kontinentu. Letos do Zlína zavítají i zástupci exotických zemí z Asie, jako jsou Kuvajt, Katar, Japonsko, Jižní Ameriku zastoupí Brazílie a Argentina a přijede i posádka z USA. Vysoký počet 34 vozů kategorie R5 na seznamu přihlášených slibuje parádní podívanou pro fanoušky rallysportu podél tratě během třetího srpnového víkendu.

Mezi hlavní favority bude patřit Jan Kopecký, který Barum Czech Rally Zlín vyhrál již sedmkrát. Startovní číslo 1 poveze současný lídr ERC a loňský evropský šampion Alexej Lukyanuk z Ruska.

„Barum Czech Rally Zlín je tradiční oslavou motoristického sportu. Organizátoři odvádějí vynikající práci, každým rokem je soutěž lepší a lepší. Děkuji pořadatelům za vytrvalost a snahu o zvyšování úrovně našeho nejslavnějšího závodu. Letos je okořeněn očekáváním výsledků posádky Filip Mareš – Jan Hloušek, která má velkou šanci získat titul juniorských mistrů Evropy, což se žádné české posádce doposud nepodařilo,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Po skvělých výsledcích v Polsku a Itálii má Filip Mareš se spolujezdcem Janem Hlouškem velkou šanci zabojovat právě na zlínských tratích o evropský titul v hodnocení ERC1 Junior. „Barumka bude jednoznačným vrcholem letošní sezóny. Naše pozice v boji o titul v ERC1 Junior sice nebude snadná, současně ale mají naše šance díky dvěma vítězstvím reálné obrysy. A pokusit se na domácích tratích tuhle šanci zužitkovat, to bude s Honzou Hlouškem náš cíl číslo jedna. Chtěli bychom se ale také odvděčit Autoklubu ČR za vloženou důvěru a možnost reprezentovat Českou republiku na tratích ERC,“ nechal se před startem barumky slyšet Filip Mareš, čtvrtý jezdec průběžného pořadí ERC. Autoklub České republiky se v mistrovství Evropy v automobilových soutěžích angažuje již několikátou sezónu a je dáván za vzor ostatním federacím, jak by měla probíhat podpora mladých závodníků. Týmu se v letošní sezóně nebývale daří, vedle Filipa Mareše pěkné výkony podpořené druhým místem v Itálii v hodnocení ERC3 Junior podává i Erik Cais. Český národní tým startující pod hlavičkou ACCR Czech Rally Team navíc vede soutěž národů před Portugalskem a Španělskem. Barum Czech Rally Zlín pojede ve složení jezdců Filip Mareš, Jan Talaš, Vojtěch Štajf, Erik Cais a René Dohnal.

Barumka se po zrušení rally v Příbrami pojede jako závěrečný podnik Autoklub Mistrovství České republiky a určí konečné pořadí domácího šampionátu.

Datum zveřejnění

6.8.2019

Zdroj informací

Autoklub ČR

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2612 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál