Toyota představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu upravenou GR Supru

Toyota představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu upravenou GR Supru

Úchvatné zvuky a podívanou na Festivalu rychlosti v Goodwoodu obohatí na začátku července ty nejlepší závodní, rallyové i silniční vozy Toyota.

Na každoroční oslavě motorismu a motoristického sportu, která na historickou usedlost Goodwood na jihu Anglie láká tisíce fanoušků z celého světa, se představí zbrusu nová Toyota GR Supra v závodním i silničním provedení, ale dokonce i ve speciální úpravě pro driftování.

V proslulém závodu do vrchu se poprvé ukáže nová Toyota GR Supra GT4 Concept, za jejíž volant usedne Mike Conway, jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing. Prezentace tohoto modelu v Goodwoodu navazuje na světovou premiéru na ženevském autosalonu 2019, kde se představil jako studie možné podoby nové Toyoty GR – jako cenově dostupný vůz pro motoristické aktivity na regionální úrovni a soutěže GT4.

Festivalu se zúčastní i standardní Toyota GR Supra, která se vrací na scénu po své světové premiéře v loňském roce, kdy se zde poprvé ukázala veřejnosti s karoserií zahalenou do výrazného maskování „A90“.

Tentokrát nebude již žádné maskování. Netrpělivě očekávaný vůz již dorazil na evropské trhy. Volantu vozu se opět ujme hlavní konstruktér Tetsuja Tada, geniální tvůrce sportovních vozů, jenž stál v čele znovuzrození legendární Supry a rovněž vytvořil kupé Toyota GT86.

Prezentaci Toyoty GR Supra v Goodwoodu dodá další rozměr speciální provedení Toyota GR Supra Drift by HKS, které se poprvé ukáže v divácky atraktivní aréně ‚Live Action‘. Za volant vozu vytvořeného specialisty HKS na zakázkové úpravy usedne Nobuteru Taniguči, jedna z největších hvězd driftu z Japonska. Ze specifických vlastností tohoto vozu o výkonu 700 koní jmenujme systém přeplňování HKS GTIII-4R, zavěšení HKS Hipermax, brzdy Endless F:Racing a kola s obutím Yokohama Advan.

Hlavním lákadlem na stánku Toyota pro fanoušky motoristického sportu bude vůz Toyota TS050 Hybrid č. 8, který si dojel pro vítězství v letošním závodu 24 hodin Le Mans s posádkou ve složení Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso. Druhé vítězství za sebou ve světově proslulém závodu bylo zároveň vyvrcholením sezóny světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA, v němž tým TOYOTA GAZOO Racing vybojoval mistrovský titul v kategorii závodních jezdců i továrních týmů.

Vůz se představí po boku speciálně upravené Toyoty Hilux, s níž tým TOYOTA GAZOO Racing South Africa zvítězil na dakarské rallye 2019, a dále repliky vozu Yaris WRC, jenž má na svém kontě již tři vítězství v letošní sezóně světového rallyového šampionátu FIA.

Diváci budou moci spatřit i Toyotu GR Supra VLN Edition, která úspěšně absolvovala premiéru ve světě motorsportu na letošní čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu s jezdeckou sestavou, jejímž členem byl i Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation. Vůz se představí včetně poškozené karoserie s poukazem na vysilující podmínky závodu na legendárním německém okruhu.

Přínosy aktivit týmu TOYOTA GAZOO Racing pro vývoj silničních modelů Toyota doloží přehlídka modelů GR Supra, Yaris GRMN a Corolla GR Sport, odhalených na ženevském autosalonu 2019.

Kromě oficiální festivalové prezentace automobilky Toyota spatří diváci i řadu historických vozů ve vlastnictví soukromých majitelů. Jedná se například o jedny z nejproslulejších rallyových vozů Celica ze soutěží pořádaných v 80. a 90. letech minulého století, kupé AE86 Corolla v rallyovém provedení nebo vůz Toyota TF108 Formula One z roku 2008.

Datum zveřejnění

28.6.2019

Zdroj informací

Toyota

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2484 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál