Speciály NASCAR projely Mostem jako vnadná ochutnávka závodního víkendu

Speciály NASCAR projely Mostem jako vnadná ochutnávka závodního víkendu

Na východoevropskou i tuzemskou premiéru závodů série NASCAR na mosteckém autodromu o tomto víkendu lákali ve čtvrtek v podvečer fanoušky prostřednictvím svých osmiválcových pětilitrových speciálů v ulicích Mostu samotní protagonisté jedinečné podívané. Spanilou jízdu zahájili na autodromu, za notného zájmu obyvatel města pak ulicemi Pod Širokým vrchem, SNP, Čsl. armády, Chomutovská, Rudolická, Moskevská a Jiřího z Poděbrad dorazili na parkoviště za hlavní poštou, kde přehlídka pokračovala zábavním programem.

Přítomné přivítal výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš. „Jsem moc rád, že při již tradičních spanilých jízdách vám nyní můžeme představit další nádherné speciály. Jsou jimi tentokrát auta slavné a populární série NASCAR, na oválech ve Spojených státech krouží už více než 70 let. Evropská mutace slaví 10. výročí, jezdí se na věhlasných okruzích. Je skvělé, že se mezi ně letos zařadil i náš autodrom. Věříme, že i hojná návštěva vás fanoušků přesvědčí promotéra, aby se k nám série NASCAR vracela i v dalších letech,“ oslovil početné publikum.

Následoval zhruba hodinový program, ve kterém nechyběly rozhovory s jezdci a jejich následná autogramiáda. K mání byly i vstupenky na závodní cenu za zvýhodněnou předprodejní cenu. „Možnost podívat se zblízka na tyhle nadupané stroje, jejichž adrenalinové souboje sleduji v televizi už desítky let, jsem si nemohl nechat ujít. Zvědavý jsem byl pochopitelně i na jezdce, palce držím samozřejmě našemu Martinovi Doubkovi,“ svěřil se jeden ze spokojených fanoušků.

Vedle domácího želízka v ohni rozdávali podpisy a úsměvy do hledáčků fotoaparátů i zkušená německá matadorka a dosud jediná ženská vítězka závodu DTM Ellen Lohr či dvojnásobný šampion evropské série NASCAR z posledních dvou let Alon Day z Izraele.

NASCAR Whelen Euro Series je jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent, kde se po oválech jezdí nepřetržitě už od roku 1948. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Týmy mají na výběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang.

Součástí závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show budou už potřetí v řadě také souboje historických vozů, a to včetně monopostů excelujících v minulém století na věhlasných světových okruzích. Diváci se mohu těšit i na bohatý doprovodný program přizpůsobený právě americké tradiční zábavě a oslavě nádherných naleštěných veteránů. Chybět tak nebude ukázka amerického fotbalu, vnadné roztleskávačky či sraz majitelů historických a amerických vozidel a jejich sobotní spanilá jízda po okruhu. Vstupenky na závodní víkend jsou nyní k zakoupení už jen v místě konání závodu, tedy ve vstupních branách autodromu.

Datum zveřejnění

27.6.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3557 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál