BIDaCLASSICS

Kopecký při debutu s vozem ŠKODA FABIA R5 evo zvítězil na Rallye Český Krumlov

Kopecký při debutu s vozem ŠKODA FABIA R5 evo zvítězil na Rallye Český Krumlov

Jan Kopecký (CZ) a spolujezdec Pavel Dresler (CZ) měli s čerstvě homologovaným vozem ŠKODA FABIA R5 evo úspěšnou premiéru, vyhráli třetí kolo mistrovství České republiky (MČR) – Rallye Český Krumlov (17. 5.–18. 5. 2019). Pro úřadujícího mistra České republiky Jana Kopeckého to bylo 46. vítězství v národním šampionátu. Podobně, jako tomu bylo v roce 2015 s vozem ŠKODA FABIA R5 na Rallye Šumava Klatovy, i nyní zaznamenala ŠKODA FABIA R5 evo první vítězství již při svém prvním nasazení. Na Rallye Český Krumlov navíc všechny stupně vítězů patřily posádkám jedoucím s vozy ŠKODA; Filip Mareš byl druhý a Jan Černý třetí.

Před tisíci nadšenými fanoušky rallye začala posádka úřadujících mistrů České republiky ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler s nově homologovaným vozem ŠKODA FABIA R5 evo nejlépe, jak mohla – nejrychlejším časem na první rychlostní zkoušce v Českých Budějovicích. Na druhé a třetí rychlostní zkoušce byla o přibližně půl sekundy na kilometr rychlejší než zbytek startovního pole. Na další rychlostní zkoušce ale kvůli nedorozumění při projetí zpomalovacího retardéru/šikany dostala penalizaci 30 sekund, která ji posunula na čtvrtou pozici. Na posledních třech rychlostních zkouškách první etapy, které se jely celé za tmy, mistr České republiky zaútočil. Po dalších dvou rychlostních zkouškách už byl opět v čele.

Během druhé etapy Rallye Český Krumlov předvedl Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem suverénní jízdu. Na následujících sedmi rychlostních zkouškách zajeli pětkrát nejrychlejší čas a následně oslavili vítězství na stupních vítězů v Českém Krumlově. „Chtěl bych poděkovat celému týmu, že mi připravil tak dobrý vůz. Ještě jsme nevyužili celý potenciál, který ŠKODA FABIA R5 evo nabízí. Můžu ale všem zákazníkům ŠKODA slíbit, že s modernizovaným vozem FABIA R5 si užijí mnoho zábavy a především úspěchů. Již nyní se moc těším na debut tohoto vozu v mistrovství světa, který proběhne na nadcházející Portugalské rallye,“ řekl Jan Kopecký. Potěšen v cíli byl také šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek, který řekl: „Jsme rádi, že naše nově homologovaná ŠKODA FABIA R5 evo byla tak spolehlivá a rychlá. Jan a Pavel předvedli bezproblémový výkon.“

Privátní jezdec s vozem ŠKODA Filip Mareš podal mimořádný výkon a po těsné bitvě s jezdcem Fordu Václavem Pechem jr., který musel odstoupit, skončil na druhé pozici. Jan Černý na třetím místě doplnil stupně vítězů o třetí vůz ŠKODA. Na Rallye Český Krumlov skončilo v první desítce sedm posádek jedoucích s vozem ŠKODA.

Celkové výsledky Rallye Český Krumlov (MČR)

Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5 evo, 1.27:45,5 h
Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:13,9 min
Černý/Černohorský (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:29,9 min
Jakeš/Machu (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1:40,2 min
Štajf/Havelková (CZ/CZ), VW Polo GTI R5, +3:27,1 min

Číslo dne: 12

Na Rallye Český Krumlov jezdec ŠKODA Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli 12 z 15 rychlostních zkoušek.

Kalendář Mistrovství České republiky v rallye 2019

Soutěž/Datum
Kowax Valašská Rally ValMez 29.–31. 3. 2019
Rallye Šumava Klatovy 26.–27. 4. 2019
Rallye Český Krumlov 17.–18. 5. 2019
Agrotec Rally Hustopeče 14.–15. 6. 2019
Rally Bohemia Mladá Boleslav 12.–14. 7. 2019
Barum Czech Rally Zlín 16.–18. 8. 2019
SVK Rally Příbram 4.–6. 10. 2019

Datum zveřejnění

20.5.2019

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2473 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál