Šampionát ADAC GT Masters zahájil sezonu, dařilo se loňskému vítězi

Šampionát ADAC GT Masters zahájil sezonu, dařilo se loňskému vítězi

Šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters má za sebou první závodní víkend sezony 2019. Tradičně jej hostil o uplynulém víkendu okruh v německém Oscherslebenu. V součtu výsledků sobotního a nedělního závodu se usadil v čele průběžného pořadí úřadující šampion Robert Renauer společně s novým stájovým kolegou Thomasem Preiningem z týmu Precote Herberth Motorsport s vozem Porsche 911 GT 3. Po šestém místě v prvním závodě se jim ve druhém podařilo zvítězit. Před soupeři na děleném druhé a třetím místě průběžného pořadí to Renauerovi s Preiningem zajistilo těsný náskok dvou bodů. Po loňské premiéře šampionát i letos zavítá na mostecký autodrom, a to o víkendu 17. až 19. května.

Jediný český zástupce ve startovním poli, tým I.S.R. Igora Salaquardy, který angažoval svého syna Filipa a Němce Franka Stipplera, nezahájil novou sezonu v Oscherslebenu nejlépe. Jezdci se svým Audi R8 LMS dosáhli nejlepšího času v pátečním druhém volném tréninku, v úvodních závodech tak určitě čekali lepší výsledek. V sobotu ani v neděli se ale nevešli do nejlepší desítky, když skončili na 22., respektive 17. místě. V hodnocení týmů tak I.S.R. figuruje na průběžném 13. pořadí.

Premiéra v šampionátu se nevydařila podle představ ani Fabianovi Vettelovi (20), mladšímu bratrovi čtyřnásobného mistra světa vozů F1 Sebastiana. Společně s týmovým kolegou Philipem Ellisem s Mercedesem-AMG GT3 projeli v sobotu cílem na 24. místě, v neděli si o příčku polepšili. Oba se už těší na další závodní víkend v Mostě. „Mostecký okruh by nám měl vyhovovat, snad se podaří proměnit náš potenciál ve špičkové výsledky,“ potvrdil Ellis.

Na Slovakia Ringu odstartoval sezonu také o uplynulém víkendu šampionát silničních motocyklů pro střední Evropu Alpe Adria, který se po dvou letech rovněž vrací na mostecký autodrom a jede se i jako mezinárodní mistrovství ČR. V Mostě šampionát letos uzavře souboje o body, a to o víkendu 27. až 29. září. V jezdeckém poli fanoušci uvidí řadu českých jezdců včetně zástupkyně něžného pohlaví Markéty Strnadové.

Úvodní závod na Slovensku se z Čechů nejvíce vydařil Petru Svobodovi (Alpe Adria Cup 600) a Oliveru Königovi (Supersport 300), kteří nenašli ve svých kategoriích přemožitele.

Vstupenky na ADAC GT Masters i Alpe Adria je možné zakoupit na www.autodrom-most.cz.

Datum zveřejnění

30.4.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2456 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál