Padne na novém asfaltu v Mostě rekord šampionátu ADAC GT Masters?

Padne na novém asfaltu v Mostě rekord šampionátu ADAC GT Masters?

Při loňské dubnové premiéře evropského šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters na mosteckém autodromu zajel nejrychlejší kolo Jeffrey Schmidt s Audi R8 LMS. V sobotní kvalifikaci dosáhl času 1:31,582 minuty, což je zároveň hodnota ustavujícího rekordu ADAC GT Masters na této trati. Letos se šampionát na sever Čech vrací, a to o víkendu 17. – 19. května. Jezdci by mohli zajíždět ještě lepší časy. Většinu okruhu totiž pokryl nový asfaltový koberec, zmizely tak nerovnosti a hrboly.

„Nový asfalt je hladký, jezdci si ho pochvalují. Jezdí se na něm od poloviny března. Ze začátku samozřejmě klouzal, s přibývajím předsezonním testováním týmů je však stále více pogumovaný. Věřím tomu, že do startu ADAC GT Masters už budou auta v zatáčkách perfektně držet a fanoušci se tak dočkají nových traťových rekordů,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Tento týden testovaly na autodromu jezdce a techniku týmy Porsche Carrera Cup, seriál bude jedním ze tří vložených závodů květnového víkendu ADAC GT Masters. Pro jezdce to bude v Mostě premiéra, s okruhem se tak zároveň seznamovali. Jak se ukázalo, trať jim vyhovuje. Zároveň potvrdili odhad Jakuba Krafka. Nejrychlejší jezdec totiž dokázal zajet čas 1:33,008 minuty, přičemž ve srovnání se supersporty GT3 jde o auta s menším přítlakem a nižší maximální rychlostí.

„Testy v Mostě se vyvedly. Počasí přálo, okruh má nový povrch a dva dny ježdění umožnily týmům se perfektně připravit na nadcházející sezonu. Velmi se nám zamlouvala i spolupráce s personálem autodromu, který vyšel maximálně vstříc všem našim potřebám,” zhodnotil testování na autodromu projektový manažer Porsche Carrera Cup Germany Hurui Isaak.

Porsche Carrera Cup Germany je závodní série založená v Německu, mezi lety 1986-1989 se jela jako Porsche 944 Turbo Cup. Pod novým názvem tedy pohár letos slaví 30 let svého trvání. Patří tak k tradičním a zavedeným podnikům na německé motoristické scéně, jež se dlouhodobě objevují v kalendáři závodů cestovních a GT vozů.

Květnový závodní víkend ADAC GT Masters v Mostě nabídne v hlavní kategorii souboje nádherných supersportů, jakými jsou Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Aston Martin Vantage GT3 nebo Porsche 911 GT3 R. Do letošního šampionátu se přihlásilo 19 týmů s jednatřiceti vozy. Doprovodné série tvoří spolu s Porsche Carrera Cup Germany ještě ADAC TCR Germany a Spezial Tourenwagen Trophy.

Šampionát ADAC GT Masters zahájí sezonu 2019 o víkendu 26. až 28. dubna tradičně v německém Oscherslebenu. Po květnovém závodu v Mostě se přesune do rakouského Red Bull Ringu (7. až 9. června). Po delší přestávce seriál bude pokračovat 9. až 11. srpna na nizozemském okruhu v Zandvoortu. Na poslední tři závodní víkendy se vrátí do Německa. Na Nürburgringu se pojede 16. až 18. srpna, na Hockenheimringu 13. až 15. září. Šampionát vyvrcholí 27. až 29. září na okruhu Sachsenring.

Datum zveřejnění

17.4.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2606 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál