Martin Doubek stál při zahájení sezony evropské série NASCAR na bedně!

Martin Doubek stál při zahájení sezony evropské série NASCAR na bedně!

Skvělým výkonem se při zahájení sezony NASCAR Whelen Euro Series o uplynulém víkendu ve španělské Valencii uvedl jediný český zástupce ve startovním poli jezdců Martin Doubek. Za tým Hendriks Motorsport s vozem Ford Mustang nastupuje letos v obou třídách, tedy Elite 1 pro profesionální a poloprofesionální jezdce i Elite 2 pro juniorskou věkovou kategorii. V juniorech Doubek dojel v sobotním závodě na skvělé bronzové příčce a v neděli na pátém místě, což mu zajistilo v celkovém hodnocení průběžné třetí místo. Špatně si ale nevedl ani v elitní třídě, po prvních dvou závodech mu patří sedmé místo.

„S výsledkem v Elite 2 jsem spokojený, i když i tady to mohlo být ještě o kousek lepší. Ale třetí místo a bedna samozřejmě potěšily. Rezervy jsou však v elitní kategorii. Nevydařila se mi už kvalifikace do prvního závodu, startoval jsem hodně zezadu. Nakonec se mi podařilo prokousat se alespoň na 14. příčku. Ve druhém závodě mi pomohla ošklivá nehoda hned v jeho úvodu, kdy vyjel safety car. Opakovaný start byla ale pěkná divočina, šli jsme do toho všichni natvrdo. Kdo šel v první zatáčce na brzdy později, získal lepší umístění. Pro mě to znamenalo v cíli umístění v TOP 10,“ zhodnotil Martin Doubek úvod sezony.

Na závodní víkend do Mostu na konci června se těší, natrénováno ale příliš nemá. „V Mostě jsem se svezl jen dvakrát, naposledy při testování s vozem NASCAR v březnu. Pevně věřím, že se před samotným závodem ještě podaří nějaké jízdy dojednat. Bylo by samozřejmě fajn, blýsknout se na domácí dráze co nejlepším umístěním. Věřím, že mě přijde podpořit co nejvíce fanoušků,“ doplnil sympatický jezdec.

Ve třídě Elite 1 zazářil Španěl Ander Vilarino z týmu Racing Engineering Ford Mustang, když na domácím okruhu proměnil ve vítězství superpole i sobotní a nedělní závod. Usadil se tak v čele celkového hodnocení s osmdesáti body. Na záda mu dýchal v obou závodech stříbrný Belgičan Stienes Login, na Španěla ztrácí deset bodů. V kategorii Elite 2 vyhrál sobotní závod Švýcar Giorgio Maggi s Fordem Mustang z týmu Hendriks Motorsport, jehož barvy hájí i Doubek. Nedělní závod ovládl Ital Nicholas Risitano z týmu Racers MS rovněž s vozem Ford Mustang.

Evropská série NASCAR se letos může pochlubit několika zvučnými jmény. Jejich vstup do sezony ale nijak oslnivý nebyl. Šampion nejvyšší americké ligy NASCAR z roku 2000 Bobby Labonte skončil v prvním závodu ve Valencii na 18. místě, ve druhém pak dojel 14. Kanadská jezdecká hvězda a šampion F1 Jacques VIlleneuve v úvodním závodním víkendu sezony mnoho důvodů ke spokojenosti také neměl. V prvním závodě mu uniklo o jednu příčku umístění v TOP 10, nedělní závod nedokončil. V průběžném hodnocení tak figuruje na 19. příčce.

Ještě hůř se dařilo dalšímu nováčkovi ve startovním poli, zkušené německé matadorce a vítězce závodu DTM Ellen Lohr. V sobotu dojela do cíle na 23. místě, v neděli se spolu se Švýcarem Mauro Trionem postarala hned po startu o nejdramatičtější moment víkendu. Po vzájemné kolizi totiž jejich vozy narazily ve velké rychlosti čelně do zdi. Naštěstí oba vyvázli nezraněni.

NASCAR Whelen Euro Series je jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent, kde se jezdí už od roku 1948. V Mostě bude mít premiéru o víkendu 28. až 30. června. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 400 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Týmy mají na výběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang.

Závodní víkend na mosteckém autodromu nabídne už potřetí v řadě také souboje historických vozů, a to včetně monopostů excelujících v minulém století na věhlasných světových okruzích. Diváci se mohou těšit na série FIA Lurani Trophy, Triumph Competition & British HTGT, HAIGO – cestovní vozy a formule, DMV Formel Vau, AFR Pokal a Kampf der Zwerge. Vstupenky lze zakoupit zde.

Datum zveřejnění

15.4.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2171 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál