Traťoví komisaři mosteckého autodromu se dozvěděli o novinkách letošní sezony

Traťoví komisaři mosteckého autodromu se dozvěděli o novinkách letošní sezony

K tradičnímu každoročnímu školení se o víkendu 19. a 20. ledna sešlo 127 traťových komisařů mosteckého autodromu. V tiskovém středisku s nimi nejdříve vyřídila administrativu související s pracovně-právními vztahy personalistka Jitka Maříková. Následovalo proškolení o bezpečnosti práce a blok informací o novinkách letošního roku a náplni a zásadách práce traťového komisaře pod vedením zaměstnanců sportovního odboru společnosti AUTODROM MOST Jindřicha Hrnečka a Pavla Kužníka.

Kladnou odezvu vyvolalo oznámení o zvýšení hodinové mzdy traťových komisařů pro letošní rok, ale také novinky v kalendáři závodů autodromu. Tou nejočekávanější je The Most American Show NASCAR o víkendu 28. až 30. června. Jde o českou premiéru evropského šampionátu jedné z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií kategorie Stock Car, která se ve Spojených státech jezdí už od roku 1948. Po dvou letech se do Mostu vrací také šampionát silničních motocyklů zemí střední Evropy Alpe Adria, který se pojede i jako mistrovství České republiky. Závod na autodromu ve dnech 27. až 29. září bude vyvrcholením letošní sezony s vyhlášením celkového vítěze.

Autodrom pokračuje v modernizaci a obnově technického vybavení, nového asfaltového povrchu se tak v začátku sezony 2019 dočká 70 procent povrchu velkého závodního okruhu. Vedení společnosti se rozhodlo investovat také do instalace signalizačních LED panelů podél závodní trati. „V této souvislosti nabízíme post dispečera, který bude mít ovládání těchto panelů na starosti. Je zapotřebí, aby dobře rozuměl výpočetní technice,“ sondoval případný zájem mezi přítomnými komisaři Jindřich Hrneček.

Zajímavou a lákavou novinkou je bezesporu nabídka německé federace motoristického sportu DMSB pro traťové komisaře účastnit prestižních podniků včetně šampionátu formule 1 či Moto GP na evropských okruzích. „Bude určitě přínosem, pokud si naši komisaři vyzkoušejí tento post při nejsledovanějších automobilových nebo motocyklových závodech na věhlasných okruzích. Jejich postřehy a zkušenosti mohou být velmi prospěšné a příkladné. Zároveň si od této praxe slibujeme, že zaujme zejména mladé lidi, kteří by se tak mohli stát adepty na práci traťového komisaře,“ uvedl sportovní ředitel autodromu Michal Marek.

O nabídku už projevili zájem čtyři traťoví komisaři, jedním z nich je dvaapadesátiletý Jiří Mikolášek z Mostu. Na autodromu slouží už osmnáctým rokem, v současné době na postu hlavního startéra. „Je to můj koníček, bez nadšení to vydrží dělat jen málokdo. Na druhou stranu autodrom už mi nabídl za ta léta všechno, chtěl bych vidět ještě něco víc a být toho součástí. Například právě formuli 1 nebo světový šampionát motocyklů,“ vysvětlil svou motivaci.

Nábor nových traťových komisařů mostecký autodrom zahájil v těchto dnech. Zájemce o tuto zajímavou, ale odpovědnou práci se mohou hlásit u Pavla Kužníka, tel.: +420 606 380 954, e-mail: kuznik@autodrommost.cz. Úvodní školení je pak čeká v březnu.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na jeho průběh, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.

Datum zveřejnění

29.1.2019

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál