BIDaCLASSICS

Citroën Total WRT zahájil sezonu WRC 2019

Citroën Total WRT zahájil sezonu WRC 2019

Citroën Total World Rally Team zahájil oficiálně novou sezonu WRC 2019 při tradiční přehlídce Autosport International v NEC Birmingham. Stalo se tak odhalením nového designu soutěžního vozu C3 WRC a představením posádek pro tento rok: Sébastien Ogier – Julien Ingrassia a Esapekka Lappi – Janne Ferm. Zbrusu nový kabát byl navržen s ohledem na oslavy stoletého výročí zrodu značky stejně jako u příležitosti návratu partnera značky Red Bull po bok dlouholetým partnerům Total a Michelin.

Francouzský průmyslník André-Gustave Citroën založil značku přesně před sto lety. Hned od počátku se stala významným výrobcem v globálním měřítku a motorsport měl pro značku vždy zásadní význam. Pro oslavu stoletého jubilea dostávají C3 WRC pro letošní sezonu prvky z originálního loga značky, které odkazuje na rok 1919, rok, kdy byla značka stvořena, stejně jako na oddanost k závodnímu sportu.

Design C3 WRC nezapomíná na představení dlouholetého partnera Total. Vždyť v roce 2019 vstupuje tato petrochemická společnost do jedenapadesátého roku technického a sportovního partnerství. Podobně pevné spojenectví panuje rovněž se značkou Michelin, což je i důvod toho, že světově proslulý výrobce pneumatik bude tým podporovat i letos. Red Bull, věhlasná značka energetických drinků, už sponzoroval Citroën od roku 2008 až do konce roku 2012 a nyní bude pro tým ze Satory oficiálním dodavatelem oblečení.

Po představení týmu pro média na Autosport International v Birminghamu se tým naostro pustí do boje na rychlých a záludných tratích Rally Monte Carlo (22.-27. ledna) s posádkami Sébastien Ogier - Julien Ingrassia a Esapekka Lappi - Janne Ferm. Po zahajovacím dějství bude v programu sezony následovat ještě třináct dalších podniků se zakončením sezony v Austrálii (14.-17. listopadu).

Citroën Total WRT, který již vybojoval celkem 99 vítězství ve WRC, hodlá zaútočit na symbolické sté prvenství ve World Rally Championschip a opět bojovat o světový titul.

Datum zveřejnění

18.1.2019

Zdroj informací

Citroën

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3026 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál