Přejezd pěti kontinentů s Toyotou se přesouvá do Asie

Přejezd pěti kontinentů s Toyotou se přesouvá do Asie

Toyota minulý měsíc dorazila do svého závodu Duran v Jihoafrické republice, čímž ukončila africkou část projektu Přejezd pěti kontinentů. Projekt spuštěný v roce 2014 nyní pokryl již čtyři z pěti světových kontinentů. Příští rok na jaře se přesune do Asie, kde v oblasti Středního východu začne jeho finální fáze.

Během dvou měsíců celkem 76 lidí pokořilo vzdálenost 10 600 kilometrů. Tým zdolal různorodé africké cesty všeho druhu, zakusil na vlastní kůži kruté podmínky. Projekt Přejezd pěti kontinentů pod záštitou týmu TOYOTA GAZOO Racing je praktickou ukázkou přístupu genchi genbutsu (jedné z klíčových hodnot značky Toyota), tedy vlastního ověřování přímo v praxi.

Volantů se chopili sami zaměstnanci Toyoty z Japonska i místních přidružených společností a vydali se na cesty běžně používané zákazníky. Členové týmu svým zapojením do projektu zlepšují své povědomí o silnicích celého světa, poznávají z první ruky různé světové kultury a společně hledají řešení různých problémů a výzev. Takto nabyté zkušenosti jim umožní rozvíjet intuici k výrobě stále lepších automobilů, a to způsobem, který nelze zkopírovat u pracovního stolu nebo na zkušební dráze.

Projekt Přejezd pěti kontinentů započal v roce 2014 v Austrálii, poté se v roce 2015 přesunul do Severní Ameriky, dále v roce 2016 do Latinské Ameriky, v roce 2017 do Evropy a následně v roce 2018 do Afriky. Do projektu se zapojilo na 556 členů z Japonska i dalších zemí, kteří během 399 dnů urazili celkem 99 600 kilometrů.

„Díky získaným zkušenostem jsem mohl přehodnotit položky zahrnuté do testování vozidel a s výhodou jsem tyto zkušenosti aplikoval ve své každodenní práci. V projektu jsem zjistil, že je rozdíl mezi mými vlastními pocity a pocity našich zákazníků – donutilo mne to více vnímat názory zákazníků a nestranně posuzovat to, co nám říkají,“ říká jeden z účastníků projektu.

Na jaře 2019 se Toyota přesune do Asie, kde v oblasti Středního východu započne finální fáze projektu Přejezd pěti kontinentů.

Komentář Akia Toyody (prezident společnosti Toyota Motor Corporation): "Projekt Přejezd pěti kontinentů jsme zahájili v roce 2014. Motivací pro Toyotu bylo stát se automobilkou, která vyrábí stále lepší automobily, a bylo nám jasné, že k tomu potřebujeme lépe poznat cesty celého světa. Na počátku projektu se coby klíčoví členové týmu zapojovali lidé z našich technických úseků. V průběhu pěti let se však začali účastnit i další členové z různých dalších úseků, včetně prodeje, nákupu, pracovněprávních vztahů nebo účetnictví.

Osobně jsem se projektu též zúčastnil a chopil se volantu na cestách každého z kontinentů, který jsme navštívili.

Africkou část projektu Přejezd pěti kontinentů neabsolvovala samotná Toyota, tentokrát jsme jeli společně s účastníky ze společností SUZUKI, Hino Motors a TOYOTA AUTO BODY. Tyto firmy jsou našimi partnery, kteří sdílí tutéž vizi vytváření stále lepších automobilů schopných dělat našim zákazníkům radost, a kteří mají stejnou touhu utvářet budoucnost mobility. Ani zde nejsou přirozeně žádné hranice."

Datum zveřejnění

19.12.2018

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2147 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál