Jedním umístěním na stupních vítězů se uzavřela cesta pro TEAM PEUGEOT TOTAL v rallycrossu

Team PEUGEOT Total prožil silné finále svého dobrodružství v Mistrovství světa FIA v rallycrossu v Jižní Africe a zásluhou Sébastiena Loeba se v této sezoně podeváté dostal na stupně vítězů. Podruhé od závodu v Lotyšsku se trojice vozů PEUGEOT 208 WRX dostala až do finále. Po těžkém boji skončil Loeb na 3. místě a z 12 závodů v roce 2018, které zahrnovaly i jeho vítězství v Belgii, tak posedmé vystoupil na stupně vítězů. Nejmladší jezdec týmu Kevin Hansen dojel na 4. místě, což je v tomto roce podruhé zopakovaný jeho nejlepší výsledek, zatímco bratr Timmy bohužel musel ze závodu odstoupit, protože se ve zvířeném prachu nedokázal vyhnout kontaktu se stojícím vozem soupeře. Týmu se podařilo získat pozici mezi třemi nejlepšími týmy v celkové klasifikaci v mistrovství světa, a to hned v prvním ročníku svého působení v této disciplíně.

Ohlasy

Bruno Famin, ředitel PEUGEOT SPORT: „Naše působení v rallycrossu jsme uzavřeli umístěním na stupních vítězů a třemi vozy ve finále, což je velmi pěkný způsob, jak zakončit náš rok. Samozřejmě jsme doufali, že dosáhneme víc, že zopakujeme naše vítězství z počátku této sezóny, ale to je jen důkazem toho, jak náročné toto mistrovství po celý rok bylo s tak vysokou úrovní soupeřů, jezdců i týmů! Mimořádná gratulace patří Johannu Kristofferssonovi, velmi působivé! Jihoafrická republika pro nás začala velmi dobře, v první kvalifikaci jsme byli první a druzí, ale po zbytek víkendu jsme nebyli schopni udržet stejné tempo, i když to bylo velmi těsné. Přesto myslím, že jsme ukázali rychlost a potenciál vozu 208 WRX po celou dobu našeho působení. Chtěl bych nyní vzdát hold všem našim lidem - ve všech rolích v týmu PEUGEOT Total - jenž tak završil dobrou práci ve velmi krátkém čase. Skutečnost, že jsme letos byli natolik konkurenceschopní v tak těsném časovém rozmezí, vypovídá hodně o jejich talentu a odhodlanosti.“

Sébastien LOEB, PEUGEOT 208 WRX Evo č. 9 - 3. místo ve finále v Kapském Městě, 4. místo v šampionátu WRX 2018: „Auto tady bylo dobré, velmi rychlé, ale to už jsme prokázali během celého roku. Na tomto programu jsme tvrdě pracovali, v polovině sezony jsme u PEUGEOTu 208 WRX udělali výrazné změny a myslím si, že v první oficiální sezóně jsme podali dobrý výkon. V tomto posledním závodě jsme opět byli v boji od začátku do konce velmi konkurenceschopní. Byl to dobrý víkend a celkové třetí místo je dobrý výsledek, zejména proto, že všechno je vždy spojeno s první zatáčkou a ve finále tam byl opět zmatek. Mám z dneška i z této sezony upřímnou radost. V letošním roce jsme získali vítězství jen jednou, ale pořád je to vítězství! Nevím, co budu dělat v příštím roce. Zpráva o ukončení programu mě rozhodně nepotěšila, ale najdu si jiné cíle, pravděpodobně v soukromém týmu.“

Kevin Hansen, PEUGEOT 208 WRX č. 71 - 4. ve finále v Kapském Městě: „Bylo úžasné dostat se opět do finále! Mám takovou radost, že jsem dostal auto svého týmu do finále, to bylo opravdu hlavním cílem při každém víkendu. Opět jsem usiloval o stupně vítězů, ale dojet na 4. místě je stále pěkné, protože to odpovídá mému nejlepšímu výsledku v této sezóně. Když jste ve 20 letech v továrním týmu, tak se toho spoustu naučíte! Všechny tyto zkušenosti využiji k růstu. Myslím, že to bude velmi důležité a pomůže mi to v přípravě, abych se co nejdříve mohl stát mistrem světa. Je to tak emotivní po tomto závodě: všichni lidé pracující v tomto týmu jsou úžasní a jsem jim tak vděčný. Merci à tous!“

Timmy Hansen, PEUGEOT 208 WRX Evo č. 21 - 6. místo v Kapském Městě: „Vyjel jsem z prachu, narazil do Solberga, který se roztočil. Přitom mi praskl závěs a musel jsem odstoupit. Jezdím s PEUGEOTEM pět let, takže mě teď přemáhají emoce, když to vše končí. Jsem hrdý na to, co jsme dělali. Mám radost ze všeho, co jsem za ty roky dostal. Mám spoustu fantastických vzpomínek. Jsem hrdý na vše, čeho jsme dosáhli. Letos to byla opět dobrá sezona. Jsem spokojen s celkovým výsledkem a jsem šťastný, že jsem mohl být s lidmi v týmu PEUGEOT Sport a sdílet s nimi tuto cestu. Je pro mě těžké teď mluvit, protože je to vše dost emotivní! Chci jen, aby každý věděl, že to pro mě bylo velmi pozitivní zkušenost.“