TOYOTA GAZOO Racing chce v Šanghaji potvrdit vedení v šampionátu

TOYOTA GAZOO Racing chce v Šanghaji potvrdit vedení v šampionátu

Tým TOYOTA GAZOO Racing chce tento víkend v závodu Šest hodin Šanghaje zakončit letošní rok dalším prvním a druhým místem a potvrdit tak své vedení ve světovém šampionátu.

Tým odjíždí do Číny po zisku prvního a druhého místa v závodu Šest hodin Fuji, pořádaném minulý měsíc na domácí půdě v Japonsku, kdy si vytvořil 14bodový náskok v mistrovství továrních týmů před nejbližším rivalem Rebellion Racing.

V bodování jezdců světového šampionátu probíhá souboj mezi dvěma posádkami TOYOTA GAZOO Racing, a to Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López s vozem TS050 HYBRID č. 7 přitom na okruhu Fuji svým prvním vítězstvím v této sezóně oživili šance na zisk titulu.

Nicméně jezdecká sestava vozu TS050 HYBRID č. 8 ve složení Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso, se dvěma vítězstvími ve čtyřech závodech vede tabulku o 13 bodů a chystá se na závod, který slibuje další těsný a napínavý souboj mezi oběma Toyotami.

Tým je v Číně tradičně úspěšný, neboť na Šanghajském mezinárodním okruhu, ležícím cca 40 km od centra města, v předchozích šesti závodech dokázal třikrát zvítězit.

V rámci příprav na opakované vítězství začne tým své závodní monoposty s pohonem všech kol a výkonem 1000 koní optimalizovat během dvou pátečních tréninkových jízd o délce 90 minut. Kvalifikace se koná v sobotu a samotný závod začíná v neděli v 11 hodin místního času.

Hisatake Murata, prezident týmu: „V několika posledních týdnech jsme se na Šest hodin Šanghaje pilně připravovali. Naše vozy se sice v prvních čtyřech závodech této sezóny ukázaly jako silné, nicméně uvědomujeme si, že jakákoli chyba nebo technický problém může mít na klání ve světovém šampionátu významný dopad, takže jsme dobře připraveni. Podnik v Šanghaji je současně zahájením druhé poloviny této sezóny, je to restart našeho úsilí, přičemž naším cílem je Le Mans 2019. To znamená, že nepolevíme ve hledání slabin a řešení, abychom se na Le Mans vrátili jako ještě silnější a efektivnější tým. Cesta k Le Mans 2019 začíná právě teď.“

Mike Conway (TS050 HYBRID, vůz č. 7): „Je skoro těžké uvěřit tomu, že teprve nyní vstupujeme do druhé poloviny sezóny, ale znamená to, že stále zbývá spousta trofejí a bodů, o které je možné bojovat. Společně s Kamuim a Josém jsme si užili vítězný pocit na Fuji, takže bychom si to chtěli zopakovat, ale hlavním cílem je dojet na prvním a druhém místě jako tým, protože díky úsilí celého týmu máme vždy k dispozici tak silný vůz.“

Kamui Kobajaši (TS050 HYBRID, vůz č. 7): „Po našem vítězství na Fuji se závodu v Šanghaji již nemohu dočkat. Náš vůz si tam v minulosti obecně vedl dobře, takže očekávám, že i tentokrát budeme silní, ale na Fuji jsme viděli, že i nehybridní vozy dokáží dosahovat konkurenceschopných časů na kolo, a tak si nemůžeme dovolit žádné chyby. Bylo skvělé zajet si na Fuji pro naše první vítězství této sezóny, doufám, že v Číně dokážeme bojovat o další.“

Datum zveřejnění

12.11.2018

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2888 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál