Tým TOYOTA GAZOO Racing představuje složení sestavy WRC pro sezónu 2019

Tým TOYOTA GAZOO Racing představuje složení sestavy WRC pro sezónu 2019

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing WRT oznamuje složení jezdecké sestavy pro sezónu 2019 světového rallyového šampionátu FIA, kdy opět do všech podniků nasadí trojici vozů Toyota Yaris WRC.

V příštím roce bude Toyotu Yaris WRC opět pilotovat Ott Tänak s navigátorem Martinem Järveojou, kteří nastoupili do týmu v roce 2018, a dokázali již čtyřikrát zvítězit a usilují o zisk titulu mistra světa.

V týmu nadále zůstává Jari-Matti Latvala. Zkušený Latvala s navigátorem Miikkou Anttilou tvoří klíčovou součást týmu již od premiéry v Monte Carlu v lednu 2017. V témže podniku vybojovali první pódiové umístění po návratu Toyoty do WRC a jen několik týdnů poté i první vítězství ve Švédsku. Latvala letos zatím získal čtyři pódiová umístění, z toho tři v rámci posledních čtyř podniků.

K Tänakovi a Latvalovi se v roce 2019 připojí ještě Kris Meeke. Severní Ir je znám jako jeden z nejrychlejších jezdců ve WRC, jenž od roku 2015 vybojoval již pět rallyových vítězství. Meeke, jehož navigátor bude potvrzen později, se připojí k týmu TOYOTA GAZOO Racing WRT, jenž tak bude disponovat sestavou zkušených jezdců.

Po skončení sezóny 2018 naopak tým opustí Esapekka Lappi s navigátorem Jannem Fermem. Uvedená dvojice poprvé vyjela vloni s Toyotou v nejvyšší kategorii WRC na Portugalské rallye a brzy zaznamenala své první vítězství na Rallye Finsko. Tuto sezónu zatím vybojovala tři pódiová umístění, a přispěla tak k aktuálnímu postavení týmu na vrcholu bodování o titul mistra světa v kategorii továrních týmů. Tým TOYOTA GAZOO Racing WRT by tímto Esapekkovi a Jannemu rád poděkoval za jejich tvrdou práci.

Akio Toyoda (předseda týmu): „Pro Esapekku Lappiho a Janneho Ferma: Děkuji, že jste s námi poslední dva roky bojovali v našem týmu. Vaše vítězství na Finské rallye v loňské sezóně bylo mimořádné. Navigátore Janne, vždy jsi dokázal vtipkovat, zlepšovat náladu a dodávat týmu energii. Až příští rok ze stanu našeho konkurenčního rallyového týmu ve WRC uslyším srdečný smích, budu s jistotou vědět, že se vám oběma s Esapekkou – našim dřívějším partnerům – opět daří.

Nepochybuji o tom, že v příští sezóně nás Esapekka a Janne opět posílí – ale tentokrát v roli našich soupeřů. Dráždí mne myšlenka, že opět budeme mít příležitosti společně WRC ještě více oživit. Do té doby se však vynasnažme dobojovat letošní mistrovství až do samotného konce! TOYOTA GAZOO Racing bude i nadále usilovat o vytváření stále lepších automobilů, abyste až do poslední rychlostní zkoušky v poslední rallye mohli všem ukázat svůj nejvyšší potenciál.

A konečně pro Krise Meekeho, jenž se k našemu týmu připojí počínaje příští sezónou: Vkládám velké naděje v to, že tvé široké zkušenosti pomohou náš Yaris WRC ještě více zlepšit. Dej nám vědět, až si Yaris WRC poprvé vyzkoušíš. Pod vedením šéfa týmu Tommiho Mäkinena zajistíme, aby pobyt za volantem Yarisu WRC vyvolával ještě silnější pocit bezpečí. Věřím, že se na zahájení příští sezóny budeš těšit s velkým nadšením.“

Tommi Mäkinen (šéf týmu): „Máme velkou radost, že se Kris přidává k týmu TOYOTA GAZOO Racing. Víme, že je hodně rychlý, ale také přináší spoustu zkušeností. Jeho technické znalosti jsou na hodně vysoké úrovni a věřím, že nám dokáže poskytnout nové znalosti a nápady, které nám pomohou ve snahách náš Yaris WRC stále vylepšovat. Mám také velkou radost, že v našem týmu nadále zůstává Jari-Matti. Odvedl u nás úžasnou práci a v poslední době se pravidelně objevoval na stupních vítězů, což je velice důležité.

Společně s Ottem, jenž prokázal postavení jednoho z absolutně nejrychlejších jezdců současnosti, máme myslím pro příští rok velmi silnou sestavu, se třemi jezdci, kteří jsou všichni rychlí, zkušení a dokáží v rallye vítězit.

V neposlední řadě je mi moc líto, že se nás Esapekka rozhodl opustit a zkusit nové výzvy, nicméně všichni mu přejeme do budoucna mnoho zdaru.“

Datum zveřejnění

19.10.2018

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2636 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál