Tým TOYOTA GAZOO RACING se těší na domácí okruh v Japonsku

Tým TOYOTA GAZOO RACING se těší na domácí okruh v Japonsku

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing míří tento víkend do Japonska na závod Šest hodin Fuji, který je čtvrtým kolem světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA 2018-19.

Od návratu do vytrvalostních soutěží v roce 2012 dokázal tým v uvedeném domácím podniku zvítězit již pětkrát ze šesti startů. Po srpnovém zklamání na okruhu Silverstone je tým tedy mimořádně motivován, aby na okruhu Fuji Speedway již potřetí vybojoval výsledek v podobě prvních dvou míst, a tím zvýšil svůj náskok ve světovém šampionátu.

TOYOTA jako vítěz závodu Le Mans očekává velké davy fanoušků, neboť okruh Fuji Speedway leží na úpatí hory Fudži, pouhých několik kilometrů od technického centra Higashi-Fuji, kde probíhá vývoj a výroba hybridního elektrického pohonu o výkonu 1000 koní.

Tým plánuje, že před zraky domácích fanoušků a celé řady kolegů z TOYOTY posílí svůj náskok v tabulce bodování týmů světového šampionátu, který se zredukoval na pouhé tři body před týmem Rebellion Racing. Stalo se tak kvůli rozhodnutí pořadatelů závodu Silverstone diskvalifikovat oba vozy TS050 HYBRID poté, co vybojovaly první a druhé místo.

Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso s vozem TS050 HYBRID č. 8 i nadále vedou v bodování pilotů světového šampionátu. Nyní s výrazně sníženým náskokem pouhých dvou bodů před posádkou vozu Rebellion č. 3.

Jezdecká sestava vozu TS050 HYBRID č. 7 ve složení Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López na okruhu Silverstone bojovala velmi srdnatě a nyní se pokusí dosáhnout svého prvního vítězství v letošní sezóně právě na Fuji, kde Mike a Kamui v říjnu 2016 naposledy dokázali zvítězit.

Hisatake Murata, prezident týmu: „Záležitost po závodu na Silverstone je nyní již minulostí a několik posledních týdnů jsme strávili plně koncentrováni na Fuji, kde bychom si nesmírně přáli dobrý výsledek pro potěchu našich fanoušků a kolegů, kteří nás tam přijedou podpořit. Náš tým od vítězství na Le Mans vůbec poprvé míří do Japonska, takže to pro nás bude skutečně mimořádný víkend a pro tento závod děláme maximum. Po Le Mans je Fuji naším nejdůležitějším závodem, a tak jsou naše cíle jasné: další první a druhé místo.“

Mike Conway (TS050 HYBRID, vůz č. 7): „Okruh Fuji mám moc rád a vím, že to platí i pro všechny další jezdce. Japonsko je skvělá země a akce pořádaná tento víkend je pro tým TOYOTA GAZOO Racing domácím podnikem, takže to je pro nás něco mimořádného. Když přijde na Fuji, v týmu můžete cítit zvláštní atmosféru; vždy se na to těším. Náš vůz č. 7 zde v roce 2016 zvítězil; doufám, že opět budeme silní a přivezeme domů vítěznou trofej.“

Kamui Kobajaši (TS050 HYBRID, vůz č. 7): „Na domácí závod se již nemohu dočkat. Bude skvělé ukázat japonským fanouškům náš úžasný vůz TS050 HYBRID. Podniky na okruhu Fuji pro nás vždy byly dobré. Místo známe velmi dobře a historicky jsme tam byli extrémně úspěšní. Náš tým zde vyhrál pět ze šesti závodů WEC a pro mne osobně bylo domácí vítězství v roce 2016 skutečně památným okamžikem. Pro rok 2018 je naším nejdůležitějším cílem první a druhé místo v domácím závodu týmu TOYOTA.“

José María López (TS050 HYBRID, vůz č. 7): „Pro náš tým je Fuji nejdůležitějším podnikem hned po Le Mans a již víme, že nás na okruh přijdou podpořit kolegové z TOYOTY. Bohudík se nám v našem domácím podniku vždy dařilo. Vloni jsme zde obsadili první dvě místa, a tak doufáme, že to zopakujeme; ale samozřejmě bych upřednostnil, kdyby tentokrát zvítězil vůz č. 7. Za poslední dva roky jsme vyhráli tolik prvních startovních pozic, takže nyní to již skutečně chceme přetavit ve vítězství.“

Sébastien Buemi (TS050 HYBRID, vůz č. 8): „Od Silverstone již uběhlo hodně vody, takže jsem na závod o tomto víkendu připraven. Na okruhu Fuji si TOYOTA tradičně vedla skvěle; zdá se, že náš vůz tam pokaždé jede výborně, což je báječné s ohledem na skutečnost, že jde o domácí podnik našeho týmu. Vždy si moc užívám setkání s našimi japonskými fanoušky, protože jsou nadšení a vřelí; víkend na Fuji má pro nás proto mimořádné kouzlo. Budeme tlačit na pilu, abychom předvedli výsledek, který fanoušci s radostí oslaví.“

Kazuki Nakadžima (TS050 HYBRID, vůz č. 8): „Závody v Japonsku mám moc rád, což platí dvojnásob pro okruh Fuji Speedway, který je jedním z mých oblíbených. Uspořádání tratě je náročnější, zejména z pohledu vytrvalostní soutěže, kdy se musíte probojovávat přes ostatní vozy; můžete tam získat, nebo naopak ztratit spoustu času. Je to pro mne domácí závod, ale zejména je to domácí závod pro TOYOTU, takže vždy se nám dostane velké podpory od fanoušků. Na okruhu Fuji jsme historicky dosáhli mnoha úspěchů, takže doufám, že opět vybojujeme nejvyšší pódiové umístění.“

Fernando Alonso (TS050 HYBRID, vůz č. 8): „Těším se na svůj první závod pro TOYOTU na Fuji; pro tým je to domácí podnik, takže jde o důležitý víkend a máme všichni maximální motivaci. Znám Fuji z Formule 1 a na trať mám milé vzpomínky, neboť jsem tam v roce 2008 vyhrál japonskou Velkou cenu. Takže vím, jaké to je postavit se tam doprostřed na stupně vítězů, a doufám tedy, že to tento víkend dokážeme, protože to bude důležité pro obě bodování v rámci světového šampionátu.“

Datum zveřejnění

9.10.2018

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2472 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál