ADAC GT Masters potěší i v příštím roce české fanoušky, v Mostě se tentokrát pojede v květnu

ADAC GT Masters potěší i v příštím roce české fanoušky, v Mostě se tentokrát pojede v květnu

Skvělou zprávu pro domácí fanoušky motoristického sportu má vedení mosteckého autodromu. Po loňské více než vydařené české premiéře prestižního mezinárodního šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters jeho promotér zařadil Most také do programu sezony 2019. Souboje na velkém závodním okruhu autodromu jezdci ADAC GT Masters a dalších doprovodných sérií svedou o víkendu 17. až 19. května. Severočeské město bude druhou zastávkou celkem sedmidílného seriálu. Česká republika se tak už podruhé řadí mezi věhlasné okruhy v Německu, Rakousku a Nizozemsku, které významný šampionát hostí.

„Týmy, jezdci I činovníci hodnotili loňský závod v Mostě velmi kladně, jejich reakce byly pozitivní. S promotérem jsme byli prakticky okamžitě předběžně domluveni, že se k nám seriál vrátí I napřesrok. Nyní tedy tuto informaci potvrdil oficiálně a jsme tomu pochopitelně velmi rádi. Uděláme všechno proto, abychom kvalitu našeho závodního víkendu posunuli ještě výše. Určitě se poučíme z “dětských nemocí” loňské premiéry. Nebylo jich mnoho, přesto už se určitě nebudou opakovat,” reagovala na rozhodnutí promotéra ADAC GT Masters obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Autodrom postupně zveřejní I další závodní série, které pro sezonu 2019 chystá. “Máme jako vždy několik zajímavých novinek I fanoušky oblíbené stálice. Mezi ně patří samozřejmě evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix, který už má svůj pevný termín. I v příští sezoně se věrní I noví diváci mohou těšit na adrenalinové souboje mnohatunových speciálů o prvním zářijovém víkendu, tedy ve dnech 30. srpna až 1. září,” uvedla Svobodová.

Šampionát ADAC GT Masters zahájí sezonu 2019 o víkendu 25. až 27. dubna tradičně v německém Oscherslebenu. Po květnovém závodu v Mostě se přesune do rakouského Red Bull Ringu (7. až 9. června). Po delší přestávce seriál bude pokračovat 9. až 11. srpna na nizozemském okruhu v Zandvoortu. Na poslední tři závodní víkendy se vrátí do Německa. Na Nürburgringu se pojede 16. až 18. srpna, na Hockenheimringu 13. až 15. září. Šampionát vyvrcholí 27. až 29. září na okruhu Sachsenring, kde se znovu po 11 letech uskuteční vyvrcholení sezony.

ADAC GT Masters obohatí vložené série ADAC Formule 4, ADAC TCR Germany, ADAC GT4 Germany a Porsche Carrera Cup Deutschland. V Mostě diváky čeká navíc bonus v podobě oblíbeného pohárového seriálu Octavia Cup. Více informací o šampionátu zájemci najdou zde.

„V roce 2018 jsme zažili jednu z nejnapínavějších sezon dvanáctileté historie ADAC GT Masters. Tato soutěž učinila další krok ve svém vývoji, konkurence byla více než těsná. Na to bychom chtěli v roce 2019 navázat a vsadili jsme na stabilitu, jak pokud jde o kalendář, tak i pravidla soutěže. Novou a slibnou soutěží v rámcovém programu bude ADAC GT4 Germany. Závodní víkend bude díky tomu pro všechny fanoušky i účastníky ještě atraktivnější a jedinečný,” řekl sportovní prezident ADAC Hermann Tomczyk.

Fanoušci se podle obchodního ředitele ADAC Larse Soutschky mohou těšit, že uvidí různé modely vozů. „Všechny závody budou navíc moci sledovat živě a nesestříhané na našem partnerském televizním kanálu SPORT1“, doplnil.

Termíny ADAC GT Masters 2019

26. – 28. 04. 2019 Motorsport Arena Oschersleben (GER)
17. – 19. 05. 2019 Most (CZ)
07. – 09. 06. 2019 Red Bull Ring (A)
09. – 11. 08. 2019 Circuit Zandvoort (NL)
16. – 18. 08. 2019 Nürburgring (GER)
13. – 15. 09. 2019 Hockenheimring Baden-Württemberg (GER)
27. – 29. 09. 2019 Sachsenring (GER)

Datum zveřejnění

1.10.2018

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Fotogalerie

Výběr jazyka

Test Motoru

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!

Facebook

Naše projekty

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3078 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál